کد خبر: 828743 A

استاندار گیلان؛

استاندار گیلان در ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: اگرچه بر اساس آمارهای رسمی نرخ بیکاری در گیلان کاهش یافته اما قابل قبول نیست و باید تا رسیدن به سطح مطلوب بیشتر تلاش کنیم.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع در ستاد اقتصاد مقاومتی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات بخش خصوصی و اصناف با حضور شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد اظهار داشت:ضروری است تمامی نهادها و دستگاه های کشور براساس این برنامه، سیاست گذاری های خود را مشخص کنند .

وی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی یکی از مولفه های مهم تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی است گفت: استان گیلان در تولید و صادرات محصولات کشاوری و نیز صنایع وابسته تبدیلی باید سهمی بیشتر داشته باشد.
 
 زارع تصریح کرد: رویکرد توسعه ای استان رونق کشاورزی، افزایش بهره وری، گردشگری توأم با حفظ محیط زیست است.
زارع به حمایت از راه اندازی طرح شبکه مویرگی مورد نظر اتاق بازرگانی اشاره خاطر نشان کرد: هرگونه حمایتی که قرار است دولت برای طرح سرای تجاری در آستراخان روسیه و ورود به بازارها را داشته باشد انجام خواهیم داد.
استاندار گیلان نرخ بیکاری در تابستان 98 استان براساس اعلام رسمی مرکز آمار ایران 9.6 درصد و 8 دهم درصد کمتر از متوسط کشوری و 3 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل اعلام کرد و اظهار داشت: این عملکرد برای ما اصلاً قابل قبول و رضایت بخش نیست و تلاش برای رفع بیکاری همه اقشار تا رسیدن به سطح مطلوب باید مستمر باشد.
وی نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان 98 به 48.3 درصد که 4.5 درصد از متوسط کشور بالاتر است و 3.2 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل اعلام کرد و گفت: این افزایش نشانگر رغبت و رویکرد مثبت جامعه فعال استان به سمت کسب و کار و بالا بودن آن در اقتصاد یک کشور بسیار امید بخش است که نشانه امید مردم به بهبود فضای کسب و کار است.
اقتصاد مقاومتی بهره وری بیکاری مشکلات کاهش بیکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر