کد خبر: 828366 A

فرماندار سابق شهرستان رشت:

استاد دانشگاه‌های استان گیلان با بیان اینکه رشت بیش از ۵۰‌ هزار بیکار دانشگاهی دار از تدوین طرح ۱۱ بندی برای اشتغالزایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، سیدمحمد احمدی در نشست با جمعی از کارآفرینان و نوآفرینان جوان شهر رشت با تاکید بر دانش و جایگاه علمی جوانان رشتی، گفت: بیش از ۵۰ هزار نفر از بیکاران رشت دارای مدارک دانشگاهی هستند.

وی با اشاره به طرحی ۱۱ بندی برای اشتغال‌زایی در رشت، افزود: این طرح را به صورت خودجوش و با کمک از اساتید حوزه اقتصاد طراحی کردیم که در چهار بخش صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری ظرفیت‌های کاربردی اشتغال را معرفی کردیم.

معاون سابق اقتصادی گیلان با بیان اینکه بانک‌ها باید در حوزه اشتغال‌زایی همراه جوانان جویای کار باشند، خاطرنشان کرد: رشت برای تسریع در پیشرفت و توسعه پایدار نیازمند همت جوانان تحصیل‌کرده‌اش است.

احمدی با بیان اینکه کشاورزی سهم مهمی در حوزه اقتصادی رشت دارد، تصریح کرد: شهرستان رشت تامین کننده بیش از ۳۰ درصد از امنیت غذایی گیلان است.

وی با اشاره به ثبت ده‌ها اختراع توسط جوانان متخصص رشتی، گفت: باید برای تجاری سازی این طرح‌ها اقدام شود و ارتباط صنعت و نخبگان باید بیش از پیش گسترش یابد.

فرماندار سابق شهرستان رشت با ابراز اینکه رشت روزگاری وارد کننده نیروی کار و یک شهر صنعتی پویا در سطح کشور بود، افزود: طبق آخرین آمار ۳۰۰ واحد صنعتی راکد در گیلان داریم که باید برای احیای آن تلاش کرد.

استان گیلان اشتغال صنعت معاون نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر