کد خبر: 828304 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهور:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در رشت گفت: کشور با سرعت به سمت بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حرکت است.

به گزارش ایلنا از رشت، سعید شیرکوند در نشست با فعالان کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان استان که در مجتمع نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان در فشتام رشت برگزار شد، اظهار کرد: باید از دانش فنی و پژوهش هایی که در مراکز رشد صورت می گیرد ابتدا با حمایت‌هایی که می‌شود تجاری سازی و سپس تبدیل به محصول شده و روانه بازار کرد.

وی تصریح کرد: ماحصل تلاش فعالان عرصه تولید بهره وری بیشتر در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت است  که درآمدزایی،توسعه اشتغال و رونق تولید را به همراه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور با اشاره به  لزوم فراهم کردن زیرساخت های اولیه برای انجام فعالیت های تولیدی و صنعتی از سوی دولت، بیان کرد: دولت زیرساخت های پژوهشی شامل مکان و امکانات را برای فعالان و علاقمندان به فعالیت در این حوزه را فراهم می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: بخش خصوصی باید با ارزیابی صحیح از میزان سودآوری فعالیت مدنظر، وارد جریان فعالیت تولید شود و نسبت به مقوله بازار رقابتی توجه ویژه ای داشته باشد.
 
شیرکوند افزود: در شرایط فعلی کشور که مساله تحریم مشکلاتی را در حوزه اقتصاد کشور به وجود آورده، بانک ها باید به سمت حرفه ای شدن حرکت کنند‌ و حمایت‌های بیش تری از بخش خصوصی انجام دهند.
 
وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی مسئول اشتغال و توسعه کشور نیست، گفت: بخش خصوصی اگر سود خود را بدست آورد سبب توسعه کشور می‌شود.
 
شیرکوند با تاکید بر لزوم بهره گیری از ابزارهای کارآمد در چرخه تولید،تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور باید صاحبان مشاغل،استارت آپ ها و بخش خصوصی با قدرت و هوشیاری بیشتری حرکت کنند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: امروز دانش فنی در کشور به جایگاه قابل قبولی رسیده که می‌توان آن را تجاری سازی کرد، از این رو باید نگاه ما باید به سمت حوزه کسب و کار جدید باشد و نقش انکارناپذیر استارت آپ ها در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی مورد تحلیل قرار گیرد.
اشتغال علم و فناوری کسب و کار معاون معاون اول رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر