کد خبر: 827844 A

با حضور ۳۵ نفر برگزار می‌شود؛

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: دوره تربیت‌مربی خبرنگاری با حضور ۳۵ نفر به مدت شش روز به ترتیب در اواخر و اوایل آبان و آذر امسال در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، مهدی پارسا با اشاره به برگزاری دوره عالی تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری به میزبانی گیلان، اظهار کرد: ۳۵ خبرنگار و فعال‌رسانه‌ای نخبه گیلان بر اساس سوابق تحصیلی، شغلی و دوره‌های آموزشی خبرنگاری برای شرکت در این دوره گزینش علمی شدند.

وی با بیان اینکه شورای آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی رسانه در سازمان بسیج رسانه گیلان تشکیل و فعال‌شده است، افزود: دوره تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری برای نخستین بار در سطح کشور و به میزبانی رشت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به برگزاری ۱۲ کارگاه تخصصی در دوره تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری گیلان، گفت: برگزاری شیوه‌های نوین روزنامه‌نگاری تحقیقی، برنامه‌ریزی و سیاست خبری در رسانه‌ها، اصول مدیریت رسانه، خبرنویسی به سبک رسانه‌های بین‌المللی و سواد رسانه‌ای (فنون اقناع) از جمله کارگاه‌های تخصصی و آموزشی این دوره است.

پارسا ادامه داد: کارگاه‌های تخصصی مدیریت خبری بحران، شیوه‌های نوین تدریس در علوم ارتباطات، عکاسی خبری، گزارش‌نویسی، اقتصاد رسانه، حقوق رسانه و اخلاق و فقه رسانه از دیگر مباحث ارائه‌شده در دوره تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری گیلان است.

وی با بیان اینکه دوره عالی تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری به مدت ۳۲ ساعت و در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود، تصریح کرد: این دوره در شش روز و در تاریخ ۲۳، ۲۴ و ۳۰ آبان، یکم، هفتم و هشتم آذرماه در رشت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینکه به پذیرفته‌شدگان در آزمون نهایی دوره مربی‌گری روزنامه‌نگاری گواهینامه معتبر اعطا می‌شود، تصریح کرد: گواهی مربی‌گری درجه‌ دو و سه بر اساس نمره نهایی برای شرکت‌کنندگان با تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بسیج رسانه صادر می‌شود.

بسیج حقوق رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر