کد خبر: 826217 A

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: برای احداث و نوسازی بافت فرسود تسهیلات کم بهره اعطا می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، ماکان پدرام مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: این اداره کل به نمایندگی از شرکت بازآفرینی شهری ایران به کلیه اشخاصی که در محدوده مصوب بافت فرسوده شهری (ناکارآمد میانی) مبادرت به احداث و نوسازی بنا کنند برای دریافت تسهیلات با بهره کم به بانک عامل معرفی می کند.

وی افزود: بافت‌های فرسوده، محلات ناکارآمدی در فضای شهری است که مسائل و پیچیدگی‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خود را دارد این بافت‌ها به مرور زمان فرسوده‌تر شده و علاوه برفرسودگی ابنیه، شبکه تاسیسات شهری آنها نیز فرسوده و کارکردهای شهری خود را از دست می دهند .

پدرام با بیان اینکه این محله ها دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند تصریح کرد:این محلات و بافت‌ها از یک سو دارای ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب‌پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز تطابق نداشتن با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن ، دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستندکه برای احیاء ونوسازی این بافت ها دولت تسهیلاتی با شرایط ویژه درنظر گرفته است.

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان در ادامه خاطر نشان کرد:علاوه بر بخشودگی ومعافیت 50 درصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی به ازای هر واحد مسکونی که در این محدوده احداث یا نوسازی می‌شود، مبلغ 40 میلیون تومان وام با بهره 9درصد پرداخت می شود.

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان دوره مشارکت این تسهیلات را 30 ماه عنوان کرد وافزود:50 درصد این تسهیلات قابل تقسیط و مابقی پس از پایان مشارکت تسویه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:علاوه بر دریافت این تسهیلات ،تسهیلات دیگری به مبلغ 10الی60 میلیون تومان متناسب با (نوع ساخت ،نوع شهر ویا اینکه افراد حرفه ای یا غیرحرفه ای مبادرت به ساخت نمایند) با بهره 18 درصد از بانک مسکن با دوره تقسیط 120 ماهه اعطاء می‌شود.

آتش سوزی ایران زلزله مسکن معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر