کد خبر: 825015 A

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان از سرمایه‌گذاری ۳۷۸ میلیارد ریالی در این حوزه خبر داد و گفت: این میزان سرمایه‌گذاری از ابتدای امسال برای راه‌اندازی ۱۷ واحد انجام شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، قاسم جوادزاده اظهار کرد: با توجه به ظرفیت استان گیلان در حوزه تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور توجه به ایجاد و راه ‌اندازی صنایع تبدیلی و غذایی از اولویت‌ها جهاد کشاورزی استان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال برای راه‌اندازی ۱۷ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در استان گیلان ۳۷۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، گفت: با بهره برداری از این واحدها برای ۱۶۸ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه این تعداد واحد سالانه ظرفیت تبدیل و بسته بندی ۶۶ هزار تن انواع کالا را دارند، تصریح کرد: این کالاها شامل برنج، غلات، حبوبات، چای سیاه و سبز، زیتون، ادویه‌جات، خشکبار و سبزی‌ خشک است.

وی با اشاره به فعالیت ۴۵۵ واحد صنایع بسته بندی و تبدیلی در استان گیلان، تصریح کرد: با راه اندازی ۱۷ واحد جدید ظرفیت فرآوری، تولید و بسته بندی در استان گیلان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

 

برنج جهاد کشاورزی خشکبار سرمایه گذاری صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر