کد خبر: 822562 A

وحید خرّمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از آبگرفتگی معابر شهرها و روستاها و طغیانی شدن رودخانه ها بر اثر سیلاب خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان اعلام کرد: بارش باران مقارن ساعت 8 غروب شب بیستم مهرماه از سمت غرب استان شروع و به سمت مرکز و شرق امتداد پیدا کرد که  براساس گزارش ها در تالش و منطقه غرب استان گیلان 120 میلی متر باران( معادل 12 درصد سالیانه و 28 درصد فصل پائیز )، در منطقه فومنات 106 میلی متر باران (معادل 10 درصد سالیانه و 24 درصد فصل پائیز) ، جیر کول رودسر در منطقه شرق استان 192 میلی متر باران (معادل 14 درصد سالیانه و 30 درصد فصل پائیز) و بیشترین بارش در استان گیلان در منطقه املش با 237 میلی متر (معادل 17 درصد سالیانه و 37 درصد فصل پائیز ) اتفاق افتاده است.

وحید خرّمی افزود: براساس اخطاریه هواشناسی ، جلسه ستاد مدیریت بحران آب منطقه ای گیلان در روز گذشته برگزار و تصمیمات لازم جهت خروج ماشین آلات سنگین از رودخانه ها اتخاذ که هیچگونه خسارتی در این خصوص حادث نشد.

وی در پایان اظهار داشت : با توجه به گزارش های اعلام شده، تعدادی از سازه‌های تقاطعی از جمله پل‌ها و راههای ارتباطی روستائی و خطوط گاز و آب و برق در معرض آسیب هستند که پس از فروکش کردن سیلاب میزان خسارت وارده اعلام خواهد شد.

 

استان گیلان بارش باران شهری و روستایی گاز منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر