کد خبر: 822561 A

در دیدار فلاحتی با بانوان جانباز نخاعی کشور مطرح شد؛

نماینده ولی فقیه در گیلان نام بانوان جانباز نخاعی را در تاریخ کشور ماندگار عنوان کرد و گفت: مقاومت و صبر دو ویژگی بانوان جانباز نخاعی است.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در جمع تعدادی از بانوان جانباز نخاعی کشور که با عنوان «اردوی خانوادگی نشاط و سلامت» در بندر انزلی برگزار شد اظهار کرد: نام بانوان جانباز دفاع مقدس در تاریخ ایران ماندگار شده است.

وی، مقاومت را نخستین ویژگی بانوان جانباز عنوان کرد و افزود: در ایام جنگ تحمیلی و حمله صدام به ویژه در شهرهای مرزی مقاومت بانوان جانباز مثال زدنی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بانوان جانباز که در دوران دفاع مقدس در مقابل جنایت های رژیم صدام مقاومت کردند سختی زنان یمنی را درک می کنند، تصریح کرد: در دفاع مقدس بانوان در مقابل بمباران رژیم صدام ایستادگی از خود نشان دادند و جامعه نمی تواند رنج هایی که تحمل کردند را جبران کند.

آیت الله فلاحتی، ویژگی دوم بانوان جانباز نخاعی را صبر دانست و بیان کرد: صبر ملت ایران در جنگ ۸ ساله هنوز نیز ادامه دارد.

وجود ۲۴ بانوی جانباز نخاعی در کشور

رئیس انجمن جانبازان نخاعی زنان سراسر کشور نیز در جلسه مذکور به برگزاری اردوی خانوادگی نشاط و سلامت بانوان نخاعی در بندر انزلی اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۲ نفر از بانوان جانبازان نخاعی دوران دفاع مقدس در این اردو حضور پیدا کردند.

آمنه احمدی با بیان اینکه ۳۰ نفر بانوی جانباز نخاعی در کشور داشتیم، خاطرنشان کرد: سال های گذشته تعداد ۶ نفر از بانوان جانباز نخاعی شهید شدند و در حال حاضر 24 بانوی جانباز نخاعی در کشور داریم.

گیلان ۶۷ جانباز زن دارد

عبدالله پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز با اشاره به وجود ۳۳ شهیده زن در استان اظهار کرد: گیلان ۶۷ جانباز بانو دارد که نقش بی بدیلی در پیشبرد اهداف انقلاب مبذول داشته اند.

 

ایران بنیاد شهید و امور ایثارگران جانبازان دوران دفاع مقدس ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر