کد خبر: 820742 A

توسط ماموران حفاظت محیط زیست گیلان صورت گرفت؛

به همت ماموران یگان حفاظت محیط زیست گیلان، ۳۶ قبضه سلاح شکاری از شکارچیان متخلف کشف و ضبط شد.

به گزارش ایلنا از رشت، با شروع فصل مهاجرت پرندگان به تالاب‌ها و مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان و عدم شروع زمان مقرر صدور پروانه و مجوز شکار ، متاسفانه تعدادی از شکارچیان به صورت غیر مجاز اقدام به شکار پرندگان مهاجر کردند که با برخورد قاطع ماموران یگان حفاظت محیط زیست مواجه شده و اسلحه های آنان توقیف و جهت طی مراحل قانونی تحویل مراجعه قضایی استان شد. این افراد علاوه بر جبران خسارات وارده و اجرای احکام صادره، در سال جاری امکان دریافت پروانه شکار را نیز نخواهند داشت.

ساسان اکبری پورفرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام این خبر گفت: تعداد ۶ قبضه از سلاح های کشف شده بدون هویت و قاچاق هستند. لذا به همه شکارچیان توصیه می شود ضمن رعایت مقررات شکار، از هرگونه اقدام شکار بدون اخذ مجوز وخارج از روزهای مشخص شده خوداری نمایند.

وی ادامه داد: همه ساله بیش از صد ها هزار پرنده از گونه های مختلف برای زمستان گذرانی به تالابها ، آب‌بندانها و مناطق نوار ساحلی گیلان مهاجرت می کنند که از مهمترین این مناطق تالاب بین المللی انزلی،پارک ملی بوجاق کیاشهر،پناهگاه حیات وحش امیرکلایه لاهیجان،سلکه صومعه سراومنطقه حفاظت شده سیاه درویشان است.

قو ، مرغابی، چنگر، خوتکا ،گیلار، پلیکان و عروس غاز مهمترین پرندگان مهاجر به مناطق تالابی گیلان هستند. به منظور حفظ و جلوگیری از انقراض گونه پرندگان شکاری، قوی گنگ و فریاد کش، باکلان کوچک، انواع حواصیل، پلیکان، درنا و اردک بلوطی ، زنده‌گیری و خرید فروش این پرندگان کلا ممنوع است.

وی افزود: جهت اطلاع عموم مردم شریف گیلان، هرگونه عرضه و خرید و فروش پرندگان به صورت شکار شده ویا زنده گیری شده، قبل از آغاز زمان مشخص شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست وبدون پروانه شکار، تخلف زیست محیطی محسوب و قابلیت پیگیری قضایی را دارد.

پرنده حفاظت محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست کشف و ضبط مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر