کد خبر: 820432 A

فرماندار شهرستان شفت :

فرماندار شهرستان شفت گفت: پس از سه سال هنوز وضعیت خانوارهای جامانده از گازرسانی مشخص نیست.

به گزارش ایلنا از شفت، محمدرضا محسنی در نشست مشترک شورای پدافند غیرعامل و ستاد هماهنگی مدیریت بحران شهرستان شفت با اشاره به اینکه ایران جزو 10 کشور حادثه خیز دنیا و استان گیلان نیز جزو 5 استان حادثه خیز کشور است، گفت: دستگاه‌های ذیربط برای مقابله با بحران ها باید از توان مشترک و همچنین از ظرفیت های نیروهای مردمی بهره گیری نمایند.

مقام عالی دولت در شفت بر تشکیل نشست‌های مستمر مدیریت بحران در سطح بخش‌ها تا پایان فصل زمستان تاکید کرد و افزود: دستگاه‌ها باید گزارش عملکرد و میزان تاب آوری مجموعه خود در مقابله با بحران‌ها را ارزیابی و به فرمانداری ارسال کنند .

وی در ادامه شناسایی نقاط و عوامل حادثه خیز در شهرستان از سوی دستگاه‌ها را برای پیشگیری و اقدام به موقع لازم و ضروری دانست و افزود : اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی به جلوگیری از وقوع حوادثی چون آتش سوزی در جنگل ها کمک شایانی خواهد نمود .

فرماندار شفت بر تجهیز دستگاه‌های خدماتی ، تهیه بانک اطلاعاتی از تجهیزات بخش دولتی و خصوصی و ساماندهی تراکتورهای پاکت دار برای مقابله با حوادث ناشی از بارش احتمالی برف تاکید و اذعان داشت : پس از سه سال هنوز وضعیت خانوارهای جامانده از گازرسانی در این شهرستان به ویژه در روستاهای خرمکش و چناررودخان و… مشخص نیست.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های مخابراتی در بسیاری از نقاط شهرستان به ویژه روستاها مناسب نیست و نیازمند بهسازی و بازنگری است، افزود: جداسازی اینترنت و اینترانت در ادارات برای حفظ اطلاعات مردم و دولت ضروری است .

گفتنی است پیش از سخنان فرماندار شفت اعضا به بیان گزارش عملکرد دستگاه خود در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل پرداختند .

ایران جنگل زمستان شهرستان شفت نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر