کد خبر: 818016 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان عنوان کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: شورای توسعه فرهنگ قرآنی، نقش قرارگاهی در پیشبرد اهداف قرآنی دارد .

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: شورای توسعه فرهنگ قرآنی، نقش قرارگاهی در پیشبرد اهداف قرآنی دارد و در نخستین گام به ساختار بیش از ۱۰ دستگاه اجرایی کشور توجه شد، بعضی از دستگاه ها حتی اداره قرآنی نداشتند که این اداره به ساختار آنها اضافه شد.

فیروز فاضلی بر استفاده از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه های دولتی، موسسه ها و گروه های فعال غیر دولتی در راستای هم افزایی و ارتقای فعالیت های قرآنی در سطح استان تاکید کرد و افزود: گستره اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی گسترده تر می شود زیرا ورود مقام های دولتی سبب رونق فعالیت های قرآنی است و این جلسه ها در سطح بالاتری برگزار می شود.

وی با اشاره به مهم ترین راهکارهای پیشبرد اهداف شورای توسعه فرهنگ قرآنی، بیان کرد: تقسیم کار وظایف قرآنی و اشراف کامل شورا به فعالیت کارگروه های سه گانه آموزش، تبلیغ و پژوهش مهم است تا این شورا بتواند مطالبه گری جدی در مورد ماموریت ها و پیگیری اجرای مصوبات این شورا داشته باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گیلان، همبستگی و همگرایی کامل اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای تبادل نظر و شنیده شدن صدای واحد از شورای مذکور را اثرگذار دانست و تصریح کرد: تحرک و پویایی درونی و بیرونی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و تقویت انگیزه عوامل شورا از درون سازمان ها حائز اهمیت است.

فاضلی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد فعالیت‌های قرآنی جنبه آموزشی دارد، خاطرنشان کرد: این حجم از انرژی و بودجه که صرف این کار می شود، ایجاب می‌کند در کمیته های تخصصی همواره درباره بهترین و جدیدترین متدهای آموزش قرآن با استفاده از ابزارهای موثر آموزش و رسانه ای بحث و بررسی و تبادل نظر شود.

استفاده از ظرفیت انرژی فرهنگ و ارشاد اسلامی قرآن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر