کد خبر: 817646 A

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان از انجام 30هزار و 997 مورد امدادرسانی در طرح امداد تابستانی، در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، پیمان اسدی با بیان این که طرح امداد تابستانی همزمان با آغاز تعطیلات در گیلان اجرا شد، اظهار داشت: گیلان به منظور گردش پذیر بودن، در تعطیلات به ویژه تعطیلاتی تابستانی با جمعیت شناور مواجه است و این مهم طبعا”  افزایش ترافیک و تردد جاده‌های استان را نیز به دنبال دارد.


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به پیشگیری و افزایش آمادگی جهت پاسخگویی به حوادث احتمالی، تصریح کرد: اورژانس‌ 115 در طول این مدت، در راستای ارایه خدمات مطلوب و کاهش زمان حضور آمبولانس بر بالین مصدومان و مددجویان احتمالی و ایجاد امنیت خاطر مسافران و شهروندان در آماده باش کامل بوده و با همکاری سایر ارگان های امدادرسان خدمات مورد نیاز را ارائه داد.


وی افزود: در طرح امداد تابستانی امسال 450 تن پرسنل اعم از پزشک، پرستار،تکنسین، کارشناس و کاردان در واحدهای عملیاتی، واحد پایش مراقبت های درمانی، واحد هدایت عملیات و مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ به منظور خدمت رسانی مطلوب به مسافران، در آماده باش کامل بودند .


اسدی با اشاره به فعالیت 25 کمپ امداد تابستانی در سواحل دریای خزر، اظهار داشت: امسال به منظور ارتقا سطح امداد رسانی و افزایش آمادگی جهت پاسخگویی به حوادث احتمالی در سواحل دریای خزر، فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در 25 نقطه از طرح های ساحلی دریای خزر مستقر شدند.


وی مجموع ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی انجام شده در طرح تابستانی امسال را 30 هزار و 997 مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد 19 هزار و 461 ماموریت شهری و یازده هزار و 523 ماموریت جاده‌ای و 13 مورد نیز بین مراکز درمانی است.


اسدی در ادامه یاد آور شد: از کل ماموریت های انجام شده در طول طرح امداد تابستانی 16 هزار و 948 مورد به بیمارستان های استان انتقال یافته و بستری شدند.


رئیس اورژانس گیلان با اشاره به رشد 28 درصدی تعداد ماموریت های انجام شده در کمپ های سلامت تابستانی،گفت: 863 مورد از ماموریت های این مرکز مختص کمپ های ساحلی ، امداد رسانی در خصوص حوادث غرق شدگی و مراجعات مردمی به منظور دریافت سایر اقدامات فوریت های پزشکی بود.


وی در پایان تصریح کرد : از این تعداد، 108 مورد نیز در خصوص حوادث دریا و یا خارج از طرح های سالم سازی دریا و رودخانه ها انجام گرفت.

طرح امداد تابستانی همزمان با سراسر کشور از 11 خرداد ماه آغاز شد و هفتم مهرماه سال جاری پایان یافت.

 

پزشک دانشگاه علوم پزشکی سواحل دریای خزر فوریت های پزشکی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر