کد خبر: 817640 A

با حضور مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت صورت گرفت؛

هفتمین جلسه ستاد اجرایی توسعه نسخه نویسی و نسخه پیچی، به صورت ویدیو کنفرانس، با حضور مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، هفتمین جلسه ستاد اجرایی توسعه نسخه نویسی و نسخه پیچی، به صورت ویدیو کنفرانس، با حضور مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

در این نشست که با حضور معاون درمان، معاون غذا و دارو، مدیر فناوری اطلاعات و جمعی از نمایندگان بیمه، نظام پزشکی و انجمن داروسازان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز به انجام رسید، عملکرد معاونت درمان و غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد توجه قرار گرفت. همچنین، نمایندگان کلیه دانشگاه های علوم پزشکی به بیان مشکلات و مسایل خود در استقرار روند نسخه نویسی و نسخه پیچی، پرداختند.

کدینگ دارو و تجهیزات و آزمایشگاه، بررسی و اصلاح برخی زیرساخت ها و فراهم آوردن ساز و کار استقرار در داروخانه ها، از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

گفتنی است؛ دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یکی از شش استان پایلوت و پیشرو کشور در استقرار پرونده الکترونیک است، در این زمینه با فراهم آمدن سازوکار، انتظار می رود تا پایان آبان ماه سال جاری، فاز اول این مهم به انجام برسد. الکترونیکی شدن نسخ، ابزاری قدرتمند برای افزایش کیفیت خدمات به مردم، کاهش اشتباهات و صرفه‌جویی است که در نهایت می تواند به ارتقای دسترسی متولیان سلامت به پرونده های بیماران در کمترین زمان ممکن، منجر شود

الکترونیک دانشگاه های علوم پزشکی فناوری اطلاعات معاون وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر