کد خبر: 817637 A

مدیر عامل آبفای گیلان :

مدیر عامل آبفای گیلان در جلسه فرمانداری لاهیجان گفت: رودخانه زاکله بررود احیا می‌شود.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، مدیرعامل شرکت آبفای گیلان در جلسه بررسی پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان لاهیجان گفت: در راستای احیای رودخانه‌ها و استفاده از توان و ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب لاهیجان، ساماندهی رودخانه زاکله بررود و نهر نخجیر کلایه در دستور کار است.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر اجرای پروژه های آب و فاضلاب در سطح شهرستان لاهیجان روند رو به رشدی داشته است از یک سو و احساس تعهد نسبت به همکاری در کاهش آلاینده‌های فاضلابی در این شهرستان افزود: در راستای ساماندهی رودخانه زاکله بررود و نهر نخجیر کلایه سه پروژه اجرا خواهد شد.

مدیرعامل آبفای گیلان با بیان اینکه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب نخجیر کلایه در 2 فاز اجرا خواهد شد تصریح کرد: در فاز اول 5 خروجی فاضلاب به نهر نخجیر کلایه طی مدت شش ماه و در فاز دوم 7 خروجی فاضلاب حداکثر طی یکسال به تصفیه خانه فاضلاب لاهیجان هدایت خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: انتقال فاضلاب منطقه حاجی آباد با لوله 400 میلیمتری پلی اتیلن از روی رودخانه زاکله بررود به مناقصه گذاشته خواهد شد و تا پایان سال جاری اجرایی می شود.

مدیرعامل آبفای گیلان ارزش اجرایی سه پروژه را در مجموع 25میلیارد ریال اعلام کرد.

آب و فاضلاب مناقصه مدیرعامل رودخانه لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر