کد خبر: 815794 A

اشجری خبر داد:

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان از آمادگی بیش از ۱۲ هزار ناظر آموزش دیده برای نظارت در برگزاری انتخابات استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان شاکله نظام مقدس جمهوری اسلامی را مردمی بودن آن عنوان کرد و گفت: تمام مسئولان به طور مستقیم و غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.

حجت الاسلام مجتبی اشجری با اشاره به اینکه مردم مسلمان ایران لذت برگزاری انتخابات سالم را پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بارها در طول عمر پر برکت ۴۰ ساله آن تجربه کرده اند، افزود: توطئه های اخیر دشمنان همراه با تحریم های ناجوانمردانه به منظور ایجاد یاس و ناامیدی، اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو را دوچندان می کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت مساله انتخابات و دقت در بررسی صلاحیت ها تاکید کرده اند و به نهادهای نظارتی و دستگاه های اجرایی بر لزوم انجام صحیح وظایف خود سفارش نموده اند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان با بیان اینکه هیئت های نظارت بر انتخابات در کنار هیئت های اجرایی زمینه برگزاری انتخابات با شکوه را فراهم می کنند، تصریح کرد: انشاالله با احساس مسئولیت و تلاش های هیئت های نظارت و اجرایی انتخابات و مشارکت پر شور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، انتخابات با شکوه، قانونی و سالم برگزار خواهد شد.

اشجری به تعیین اعضای هیئت نظارت گیلان از طرف هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اشاره کرد و افزود: اعضای هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان ها در هفته های آینده مشخص می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ هزار ناظر آموزش دیده برای نظارت در برگزاری انتخابات دوم اسفندماه سال جاری آمادگی کامل دارند، خاطرنشان کرد: هیئت نظارت بر انتخابات استان به دور از جهت‌گیری‌های سیاسی و جناحی و با رویکرد انقلابی بر اساس قوانین مندرج در انتخابات، زمینۀ حضور واجدان شرایط را فراهم و از حضور افراد ناصالح جلوگیری خواهد کرد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان یادآور شد: در بررسی صلاحیت‌ها هیچگونه تفاوتی بین داوطلبان نخواهد بود و نامزدها در صورت عدم صلاحیت‌های لازم نمی‌توانند وارد صحنۀ انتخابات شوند.

اشجری در پایان تصریح کرد: حمایت‌های معنوی نمایندۀ محترم ولی فقیه در استان از هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب دلگرمی بیشتر این هیئت خواهد شد.

 

 

انتخابات ایران مجلس شورای اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر