کد خبر: 815439 A

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان گفت: گیلان؛ در هفته گردشگری 15 پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 300 میلیارد ریال را افتتاح می کند.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی گیلان در خصوص برنامه های هفته گردشگری ضمن اشاره به نواختن زنگ گردشگری در یکی از هنرستان های گردشگری استان و اجرای نمایشگاه های مذهبی ادامه داد: با توجه به تقارن هفته گردشگری با ایام عزاداری ماه محرم و صفر اجرای نمایشگاه ها و نشست های تخصصی مذهبی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که از اهم آنها می‌توان به کارگاه آموزش گردشگری مذهبی در دانشگاه گیلان و همایش آیین های سنتی در توسعه گردشگری مذهبی اشاره کرد.

امیر انتخابی با اعلام افتتاح 15پروژه گردشگری افزود: افتتاح 10 واحد بوم گردی، ۲ هتل آپارتمان،2 واحد پذیرایی و 1 رستوران سنتی با حجم سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال در سطح استانی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اجرای تورهای گردشگری رایگان برای حضور سالمندان، معلولان و کودکان در موزه میراث روستایی تصریح نمود دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در شهرستان لاهیجان با حجم سرمایه گزاری 3 میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

امیر انتخابی در ادامه از رونمایی از سامانه ساتگ گفت و عنوان کرد این سامانه الکترونیکی به منظور ساماندهی تورهای گردشگری مجاز با دستور کار ساماندهی تور های غیر مجاز و پیشگیری از مشکلات احتمالی به بهره برداری خواهد رسید .

این پروژه در سطح کشور، اولین بار در استان گیلان با همکاری ناجا ایجاد می‌شود.

وی در پایان این خبر از افتتاح اولین تاکسی گردشگری کشور در لاهیجان گفت : این پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 7 میلیارد ریال نیز در هفته گردشگری به بهره برداری خواهد رسید.

 

سالمندان سرمایه گذاری گردشگری محرم دانشگاه گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر