کد خبر: 815149 A

آیت الله فلاحتی در جمع طلاب حوزه علمیه آستارا:

نماینده ولی فقیه در گیلان بر مسلح شدن طلبه ها به دانش تاکید کرد و گفت: جامعه روز به روز در حال رشد است و طلبه با مطالعه باید جلوتر از اجتماع باشد.

به گزارش ایلنا از آستارا، آیت الله رسول فلاحتی در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه ولیعصر(عج) آستارا با اشاره به گزارش خوب ارائه شده این حوزه اظهار کرد: فعالیت های انجام شده در حوزه علمیه آستارا جای افتخار دارد.

وی بر پیگیری بهداشت و دانش در حوزه های علمیه تاکید کرد و افزود: دو موضوع بهداشت و دانش انسان را بالنده و عمیق می کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بهداشت در دو بخش جسم و روح است، تصریح کرد: توجه به سلامت جسم بسیار مهم است زیرا اگر جسم سالم نباشد، انسان هر قدر عمیق باشد سریع فرسوده می شود و دستاوردهای خود را از دست می دهد.

آیت الله فلاحتی، رعایت بهداشت فردی توسط طلبه ها را مهم خواند و بیان کرد: مردم به وضعیت ظاهری عالمان توجه می کنند و این امر موجب تبلیغ دین می شود.

وی بر توجه انسان به تمام زوایای جسم خود تاکید کرد و گفت: ظاهر آراسته و حرکت عالم موجب تبلیغ دین در جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به توجه طلبه ها به مطالعه مستمر، خاطرنشان کرد: کتابداری هنر و دانش است.

آیت الله فلاحتی، بهداشت روح را مهم تر از بهداشت جسم عنوان کرد و یادآور شد: طلبه ها بهداشت فردی را بدون افراط و تفریط در زندگی رعایت کنند.

وی با بیان اینکه طلبه باید برای دعا و نیایش برنامه ریزی داشته باشد، اظهار کرد: طلبه ها رابطه خود را با دعا قوی کنند زیرا دعا انسان را احیا می کند.

امام جمعه رشت، دعا را ایجادکننده ایمنی در انسان عنوان کرد و افزود: دعا انسان را بیمه می کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه انسان باید از درون خود حراست کند، بیان کرد: زود بیدار شدن و سحرخیزی رسالت طلبگی است.

وی بر مسلح شدن به دانش توسط طلبه ها تاکید کرد و گفت: جامعه روزبه روز در حال رشد است و طلبه با مطالعه باید جلوتر از اجتماع باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه طلبه در دانش کلام، فقه، اصول و تفسیر باید عالم شود، تصریح کرد: طلبه باید حداقل ۲۰ سال به طور مداوم مطالعه داشته باشد‌.

امام جمعه جامعه حوزه علمیه رشد ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر