کد خبر: 814386 A

برای تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی صورت گرفت؛

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای تامین تجهیزات بیمارستان‌های استان، با معاون درمان وزارت بهداشت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، به دنبال تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، جهت تامین تجهیزات مراکز درمانی و  بیمارستان‌های استان، ارسلان سالاری رئیس دانشگاه با جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفتگو کرد.

 وی در این دیدار  با اشاره به مشکلات مراکز درمانی و بیمارستان های استان، تامین تجهیزات تشخیصی از قبیل سونوگرافی، رادیولوژی، سی. تی. اسکن و ام. ار. ای این مراکز را خواستار شد.

وی همچنین  با اذعان به ساخت بیمارستان های جدیدالاحداث شهرستان های تالش و لنگرود و لزوم بهره برداری از این مراکز تا پایان سالجاری، خواستار تامین تجهیزات چهارگانه در این بیمارستان ها شد.

گفتنی است، ساخت بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهرستان تالش در سال ۱۳۸۸ در زمینی با مساحت 35 هزار متر مربع و زیربنای ۱۶هزار متر مربع آغاز شد. این بیمارستان در چهار طبقه شامل بخش های زایمان، آی سی یو، سی سی یو، ان ای سی یو، فوریت های پزشکی، دیالیز ،بخش اداری، داخلی و جراحی آقایان، داخلی و جراحی بانوان،  اطفال، جراحی های خاص احداث شده است.

بیمارستان ۱۳۲ تخت خوابی لنگرود  نیز  در زمینی به مساحت 40 هزار و 500 مترمربع و زیربنای ۱۱ هزار مترمربع در سه‌طبقه در حال ساخت است. این بیمارستان شامل بخش‌های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و نوزادان و کودکان است.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان معاون وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر