کد خبر: 813591 A

آیت‌الله فلاحتی در آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس گیلان:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: دانش به انسان حیات و نشاط معنوی می‌دهد و جامعه را نورانی می‌کند.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و زنگ مقاومت در هنرستان کار و دانش دخترانه کیومرث صابری(گل آقا) در رشت با قدردانی از ادب دانش‌آموزان اظهار کرد: آنچه انسان را سر راه نگه می‌دارد، دانش است.

وی، درخشش کشورها در دنیا را در سایه دانش عنوان کرد و افزود: پس از جنگ جهانی دوم قدرت‌های بزرگ جهان مانند آمریکا که البته دیگر قدرت بزرگ نیستند، در گوشه و کنار دنیا تمام افکار، اندیشه‌ها و صاحبان دانش را جذب کردند و اکنون تبدیل به قلدر شدند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه علم می‌تواند به انسان قدرت دهد، تصریح کرد: علم به انسان حیات و نشاط معنوی می‌دهد و جامعه را نورانی می‌کند.

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: کسی که در کنار دانش، کتاب و قلم نیست به معنای واقعی حیات ندارد.

وی با تاکید بر مطالعه زندگی مردان و زنان دانشمند دنیا، بیان کرد: هیچکدام از دانشمندان دنیا سرمایه‌دار نبودند و بیشتر آنها از اقشار فقیر محسوب می‌شدند و این نشان می‌دهد که دانش به دنبال این امور نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان، به قدرتمند شدن جامعه در سایه دانش اشاره کرد و گفت: امروز و تمام ایام را که متعلق به دانش‌پژوهان، دانشجویان و دانش‌آموزان است را تبریک می‌گویم.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به روایتی از ائمه(ع)، خاطرنشان کرد: علم قدرت است و کسی از درون و بیرون قدرت دارد که در کنار دانش رشد کند.

وی بر تربیت خوب دانش‌آموزان توسط اولیای آنها تاکید کرد و یادآور شد: به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم خوب درس بخوانید و در کنار آن کتاب‌هایی که درباره زن، نظام حقوق زن و آنچه متعلق به زن است، را مطالعه کنید.

امام جمعه جامعه حقوق سرمایه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر