کد خبر: 812756 A

برای کارشناسان پایگاه ملی ماسوله برگزار شد:

در راستای تقویت بدنه کارشناسی پایگاه ملی ماسوله، کارگاه آموزشی یک روزه "انسان شناسی زیستی و زیست باستان شناسی" برای کارشناسان این پایگاه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از فومن، معاون میراث فرهنگی استان گیلان ضمن اعلام این خبر از پایگاه ملی ماسوله و مدیریت پژوهشکده گیلان شناسی به خاطر اهتمام به برگزاری این رویداد ارزشمند قدردانی کرد.

ولی جهانی ادامه داد: در این کارگاه یک روزه کارشناسان با مبانی دیرینه شناسی، انسان شناسی زیستی، انسان شناسی فرهنگی و تفاوت شاخه‌های انسان شناسی، آشنا شدند.

جهانی گفت: کارشناسان این پایگاه ضمن بازدید از آزمایشگاه انسان شناسی زیستی، پژوهشکده گیلان شناسی شهر رشت از شیوه‌های استخراج اطلاعات از آثار زیستی، ارتباط دیرینه شناسی با باستان شناسی و مطالعات تاریخی و اهمیت ایجاد پیوند بین شاخه‌های مختلف علوم معطوف به تاریخ فعالیت‌های آن مطلع شدند.

وی در انتها افزود: این آزمایشگاه که با محوریت آثار کشف شده توسط هیات‌های باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در پژوهشکده مذکور مستقر شده است، مستعد پژوهش‌های گرانقدری در راستای شناخت سرزمین گیلان و تاریخ سکونت در آن است.

 

استان گیلان باستان شناسی کارشناسی گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر