کد خبر: 810723 A

معاون جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۷ هزار هکتار از اراضی به کاشت کلزا اختصاص می یابد.

به گزارش ایلنا از رشت،  الماسی از اختصاص ۷۰۰۰ هکتار به کشت کلزا خبر داد و گفت: در این سطح از اراضی حداقل هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نصیب کشاورزان گیلانی خواهد شد.

وی با بیان این که کشت دوم محصولات پس از برداشت برنج در اراضی شالیکاری آغاز شده اظهار داشت: امسال با یک برنامه‌ ریزی دقیق کشت کلزا را در سطح ۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان به انجام می رسانیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه امیدواریم امسال در سطح ۹۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان  معادل ۹۰ هزار تن شلتوک از راتون توسط کشاورزان برداشت شود، ادامه داد: ارزش اقتصادی این مقدار راتون ۸۱۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه سبزیجات غده‌ای، برگی، گندم، جو، کلزا، لوبیا و محصولاتی نظیر این از جمله مواردی هستند که در راستای کشت دوم شالیزارها پس از برداشت برنج توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان برای آن برنامه‌ریزی شده است، اذعان داشت: حدود ۳۰ هزار هکتار از اراضی گیلان به تولید و کشت محصولات یاد شده اختصاص خواهد یافت.

الماسی از اهمیت بسیار بالای کشت کلزا برای این سازمان سخن گفت و خاطرنشان کرد: تهیه بذر، در اختیار قرار دادن ماشین‌آلات مورد نیاز، نهاده‌ها، اعطای تسهیلات به کشاورزان و بیمه محصول از جمله اقدامات حمایتی این سازمان برای توسعه کشت کلزا در استان است.

 

برنج جهاد کشاورزی سبزیجات کشاورزی گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر