کد خبر: 809078 A

فرماندار ماسال تاکید کرد:

فرماندار ماسال گفت: گرمایش مدارس باید در اولویت کار مسئولان مربوطه باشد زیرا طبق ابلاغیه استفاده از بخاری نفتی و چراغ در مدارس ممنوعیت دارد که در این راستا مدارس عشایری باید به طور ویژه نگاه شوند.

به گزارش ایلنا از ماسال، محمدجواد عامر در جلسه شورای اداری  ماسال با بیان اینکه این شهرستان دارای 603 کیلومتر مربع وسعت، 52 هزار و 649 نفر جمعیت شهری و روستایی و 109 آبادی است، افزود: شغل اصلی مردم این منطقه دامداری و کشاورزی و در سال‌های اخیر گردشگری است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 13 میلیارد تومان در زمینه اشتغال روستایی و مشاغل خانگی جذب وام داشتیم که برای 550 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرد، گفت: در سال جاری 2 هتل با اعتبار 26 میلیارد تومان از اعتبارات بخش دولتی و خصوصی در این شهرستان افتتاح شده که در فاز اول این هتل‌ها 60 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند.

عامر با بیان اینکه جلسه شورای اداری این شهرستان با سه هدف آغاز هفته دفاع مقدس، آغاز بازگشایی مدارس و شروع فصل سرما و بحران بارش برگزار شده است، تصریح کرد: هفته دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

1

فرماندار ماسال بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه و به خصوص نسل جوان تاکید و خاطرنشان کرد: باید تاریخ دفاع مقدس تا همیشه به رخ استکبار جهانی کشیده شود.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس، اظهار کرد: گرمایش مدارس باید در اولویت کار مسئولان مربوطه باشد زیرا طبق ابلاغیه استفاده از بخاری نفتی و چراغ در مدارس ممنوعیت دارد که در این راستا مدارس عشایری باید به طور ویژه نگاه شوند.

عامر با بیان اینکه با توجه به اینکه فصل سرما و بارش همراه است باید مسئولان بحث ذخیره آرد و سوخت برای مناطق عشایری را در نظر داشته باشند، افزود: باید نسبت به ترمیم و بازسازی خیابان شهید محبی شهرستان اقدام شود.

اشتغال انقلاب اسلامی ایران فرهنگ ایثار و شهادت کشاورزی ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر