کد خبر: 806583 A

در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل گیلان مطرح شد؛

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به محرومیت دیرینه گیلان در پس سرسبزی ظاهری خود تصریح کرد: محرومیت گیلان بیش از آنکه نشانگر عدم تلاش مدیران گذشته باشد به علت فقدان یک نقشه راه عملیاتی و کاربردی در کشور است که مبین نحوه حرکت هر استان در مسیر توسعه پایداراست.

به گزارش ایلنا از رشت، احمد رمضانپور نرگسی در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت حمل و نقل گیلان  با اشاره به محرومیت دیرینه گیلان در پس سرسبزی ظاهری خود افزود: متاسفانه در حوزه سیاست گذاری کشوری، گیلان در سالیان متوالی هیچ نیروی اجرایی در بدنه دولت برای تاثیرگذاری در تصمیمات کشوری نداشته و این نقطه ضعف در شرایطی است که تصمیمات کشوری بیشتر بر پایه اشخاص و یا طیف ها اتخاذ می شود.

احمد رمضانپور با تاکید بر تاثیر مثبت حمل و نقل ریلی بر محرومیت زدایی شهر رشت گفت: نحوه کار در حمل و نقل ریلی متفاوت است، مترو، منوریل و تراموا هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند. بر اساس بررسی هایی که مشاوران و صاحب نظران دارند، مترو را در شرایط فعلی مناسب شهر رشت ندانستند.

وی با اشاره به بازدید از پروژه مترو مشهد و تهران افزود: صاحب نظران این صنعت معتقدند که خط LRT را می توان حداکثر در عمق ۹ متری و حتی روی زمین اجرایی کرد و در مشهد نیز در عمق ۶ متری اجرا شد. اما در مترو عمق اجرای پروژه حداقل ۲۰ متر و در تهران در برخی مناطق مانند تجریش به ۶۳ متر و در مشهد به ۴۳ متر نیز رسیده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت این پروژه را یک فرصت مناسب برای توسعه شهری دانست و افزود: شورای شهر، نمایندگان و افراد دلسوز در این راه کمک حال بودند و موفق شدند تا برای این پروژه ردیفی در بودجه کشور مشخص و مصوب کنند. باید از فرصت به وجود آمده در بودجه بهترین استفاده را برای شهر و حتی استان گیلان به وجود بیاوریم تا در آینده به نتیجه ایده آل مد نظر اهل فن برسیم.

 

توسعه پایدار حمل و نقل دولت شورای اسلامی شهر مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر