کد خبر: 803580 A

شهردار رشت مطرح کرد:

شهردار رشت‌ در آیین رونمایی از کتاب "بازگشت به نقطه رهایی" با بیان اینکه انتقال تجربه‌های جنگ و روایتگری دفاع مقدس به جوانان امروز از ضروریات است، گفت: ساخت موزه دفاع مقدس در رشت، در راستای این ضرورت انجام می شود.

به گزارش ایلنا از رشت، ناصر حاج محمدی در مراسم تجلیل از چهره مردمی مقاومت علی نجد باقری که با رونمایی از تمبر، تمثال، اکران فیلم و توزیع کتاب "بازگشت به نقطه رهایی" وی همراه بود، اظهار کرد: نگاه به تصویر این اسوه های بردباری، انسان را به یاد روزهای حماسی جنگ‌ می اندازد.

شهردار رشت گفت: دوران ایثار، دورانی ویژه بود که یادآوری آن ایام موجب می‌شود تا بدانیم اگر رشادت‌های رزمندگان و شهدای گرانقدر نبود، سرنوشت امروز ما مشخص نمی‌شد.

وی با بیان خاطراتی از شرکت در جنگ، رزمندگان را مایه افتخار جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: با وجود ایثارگران و رزمندگان در جامعه، احساس امنیت به آحاد ملت دست می دهد.

حاج محمدی سپس ادامه داد: انتقال تجربه‌های جنگ و روایتگری آن دوران به جوانان امروز از ضروریات است و ساخت موزه دفاع مقدس در رشت هم در راستای همین ضرورت، انجام می‌شود.

شهردار رشت همچنین گفت: جوانان دیروز برای دفاع از میهن از خانواده و جان خود مایه گذاشتند و این زمان هر چند کوتاه بود اما برای همیشه در تاریخ سرزمین مان ثبت و ضبط شده است.

حاج محمدی با بیان اینکه ایثارگری در دوران جنگ بسیار مثال زدنی است تاکید کرد: یاد و خاطره رشادت های این دلاور مردان باید همیشه زنده بماند.

وی با اشاره به بیعتش با شهدای شهر در نخستین روز حضور بر مسند شهرداری رشت، گفت: در کنار آن جان برکفان سوگند یاد کردیم که آمده ایم تا خدمت کنیم.

شهردار رشت همچنین افزود: آمده ایم تا شب های قدردانی از رزمندگان را در شهر دائر کنیم و اهداف و تجربه های‌شان را سرلوحه کارها و برنامه ها قرار دهیم.

گفتنی است در این آیین‌ معنوی، داوطلب معاون اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان و علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور داشتند.

جنگ خانواده دفاع مقدس مردان موزه دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر