کد خبر: 802714 A

با حضور مسئولان انجام شد؛

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه طرح‌های بوم‌گردی در کنار اقدامات فرهنگی زمینه اشتغال و منفعت اقتصادی را برای مردم فراهم می‌کند، گفت: یکی از طرح‌هایی که دولت اعتدال با در نظر گرفتن تسهیلات گوناگون مورد توجه قرار داده بوم‌گردی است.

به گزارش ایلنا از لاهیجان،ارسلان زارع امروز در مراسم افتتاح طرح بوم‌گردی در روستای دهسر شهرستان لاهیجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته دستگاههای اجرایی در ارائه خدمت به مردم شریف لاهیجان با مشارکت فعالان بخش خصوصی، همکاری شوراهای اسلامی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای طرح های بوم‌گردی در راستای برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید بوده است، ‌با حمایت دولت توسط بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران اجرا می شود .

سرپرست استانداری گیلان بوم‌گردی را یکی از شیوه‌های افزایش سهم اشتغال در گردشگری استان گیلان عنوان کرد و اظهار داشت: بوم‌گردی در استان با داشتن ویژگی و امتیازهای متنوع اقلیمی جغرافیایی می‌تواند در راستای حفاظت از جوامع محلی و معرفی فرهنگ بالای مردم  گیلان به گردشگران موثر باشد.

 زارع با اشاره به اینکه طرح‌های بوم‌گردی در کنار اقدامات فرهنگی زمینه اشتغال و منفعت اقتصادی برای مردم را فراهم می‌کند خاطر نشان کرد: یکی از طرح‌هایی که دولت اعتدال با در نظر گرفتن تسهیلات گوناگون به ویژه در مناطقی که آداب و رسوم متنوعی دارد، مد نظر قرار داده بوم‌گردی است.

وی با بیان اینکه گسترش بوم‌گردی زمینه جذب بیشتر گردشگر را فراهم می‌کند و البته برای سرمایه گذاران توجیه اقتصادی دارد گفت: در کنار توسعه بخش گردشگری واحدهای بوم‌گردی می‌تواند بستری برای ترویج و معرفی صنایع دستی باشد و یقیناً مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه دولت‌ها و کشورهای دنیا برای رسیدن به توسعه پایدار حفظ محیط زیست را هدف‌گذاری می‌کنند افزود: طرح‌های بوم‌گردی با سازه‌های چوبی و محوطه‌سازی متناسب با طبیعت به طریق اولی محیط زیست را حفظ می‌کنند.

 

اشتغال اقتصاد مقاومتی دولت مد لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر