کد خبر: 801348 A

سرپرست استانداری گیلان:

سرپرست استانداری گیلان گفت: مهم‌ترین شاخص‌های مهم و موثر توسعه یافتگی جامعه و کشور از جمله سلامت شهروندان، امید به زندگی و توسعه ارتباطات مورد توجه دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع در سومین کنگره دستاوردهای علوم ورزش و سلامت و اولین کنگره مدیریت راهبردی در ورزش که با حضورصالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد، اظهار داشت:در دنیای امروز یکی از نیازهای همه جوامع و ملت‌ها از جمله ایران نشاط است و یکی از روش‌های مهم نیل به آن ورزش و سلامتی است.

وی از برگزارکنندگان این کنگره ملی که با مشارکت پژوهشگران ، استادان دانشگاه و دانشجویان و با ارسال بیش از ۴۲۰ مقاله از سراسر کشور محقق شد تشکر کرد و گفت: برگزاری این کنگره و همایش‌ها و کنگره‌های مشابه در راستای ورزش و سلامت به توسعه اجتماعی و ارتقای شاخص های سرمایه های اجتماعی استان و کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه ورزشکاران و قهرمانان ملی از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی بی بدیلی هستند که به آسانی تکرار نمی‌شوند ، گفت: دولت تدبیر و امید با دریافت این موضوع، همواره از ورزش و ورزشکاران حمایت کرده و استمرار این رویکرد از برنامه‌های دولت است.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه مهم‌ترین شاخص های موثر توسعه یافتگی هر جامعه و کشوری سلامت شهروندان، امید به زندگی، توسعه ارتباطات و گسترش روابط اجتماعی در بین آحاد جامعه و در لایه های اقشار گوناگون جامعه است اظهار داشت: یقینا ورزش تاثیر شگرفی در ارتقای این شاخص ها دارد.

وی با اشاره به اینکه امیدوار است نتایج و دستاوردهای پژوهشی این کنگره کاربردی در عرصه ورزش و سلامت و در بهداشت روانی فرد، خانواده و جامعه تاثیری بسزا داشته باشد افزود: انتظار دارم پیوند دست اندرکاران ورزش و بهداشت ، سلامت و درمان جامعه تقویت شود تا با هم افزایی بیشتر، در توسعه کشور نقش‌آفرینی بهتری داشته باشند.

 

جامعه دولت سلامت شاخص امید به زندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر