کد خبر: 800746 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان اتخاد تصمیمات جدید را نیازمند خرد جمعی دانست.

به گزارش ایلنا از رشت، دومین نشست اعضای جدید شورای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دستور کار بررسی برنامه راهبردی و سیاست گذاری های کلان با حضورسرپرست دانشگاه در سالن اجلاس دفتر ریاست برگزار شد.

ارسلان سالاری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بعد از هیات امنای دانشگاه‌ها، شورای دانشگاه بالاترین مرجع تصمیم گیری و تصمیم سازی در دانشگاه ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: از این شورا انتظار می‌رود در خصوص برنامه های کلان و سیاستگذاری پیش روی دانشگاه نظر دهد و برای برون رفت دانشگاه از وضع موجود برنامه داشته باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تصمیمات شورای دانشگاه باید ضمانت اجرایی داشته باشد، تصریح کرد: مسایل مهم باید توسط شورای دانشگاه اولویت بندی شود و تصمیماتی باید در این شورا اتخاذ گردد که قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی ادامه داد: امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان بعد از 30 سال در مقایسه با دانشگاه‌های همطراز خود، نتوانسته به جایگاه واقعی خود و آنچه که حق مردم گیلان است دست یابد.

 سالاری با بیان اینکه تفکرات فردی نمی تواند موجب رشد و ارتقای سازمان شود، اظهار داشت: اگر من به عنوان رییس دانشگاه، تنها با تکیه بر تفکرات و داشته های ذهنی خود بخواهم دانشگاه را به جلو ببرم، این کار ممکن نیست، چرا که شاید آن فکر اشتباه باشد. ولی اگر خرد جمعی حاکم باشد و بر اساس کار کارشناسی تصمیم گیری شود، قطعاً بهتر می تواند برای سازمان مثمر ثمر باشد.

در ادامه گزارشی در خصوص عملکرد سه ساله شورای راهبردی ارایه شد و هر یک از اعضای جدید شورای دانشگاه در خصوص مسایل و موضوعات مورد بحث به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

دانشگاه علوم پزشکی رشد کارشناسی دانشگاه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر