کد خبر: 799352 A

در بازدید مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روسیه از منطقه آزاد انزلی مطرح شد؛

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روسیه گفت: در حال حاضر در کشور ایران بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی و بندر چابهار همچون ستاره در حوزه تجارت می درخشند . در نظر داریم به عنوان نزدیک ترین بندر کشور روسیه به بندر کاسپین با توسعه زیر ساخت های بندری در آستراخان ستاره سوم حوزه تجارت باشیم.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی روسیه از زیر ساخت های بندری و طرح های زیرساختی منطقه آزاد انزلی بازدید و در نشستی مشترک با رضا مسرور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی پیرامون افزایش ترانزیت کالا در مسیر کریدور شمال جنوب تبادل نظر کردند.

سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی آستراخان، در این نشست بندر کاسپین را یک ظرفیت مناسب برای انجام فعالیت های تجاری دانست و بیان کرد: پس از دو سال مجدد از بندر کاسپین بازدید داشتم و در حال حاضر یک بندر مدرن با شرایط ویژه را در این منطقه دیدم که از تکنولوژی های روز برخوردار بوده که پاسخگوی تمامی نیاز های تجار و بازرگانان است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی آستراخان با تشریح اهمیت رونق فعالیت از طریق کریدور شمال–جنوب، افزود: ترانزیت کالاهای کشور روسیه از طریق بندرکاسپین به کشور هندوستان از مهم ترین برنامه های ما بوده و تلاش می کنیم تا این مسیر به عنوان کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر به تجار معرفی و هرچه سریع تر شاهد انتقال کالا از این مسیر باشیم.

در تیر ماه سال جاری مدیران عامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس، سازمان منطقه آزاد انزلی و سازمان منطقه آزاد چابهار در سفر به کشور هندوستان با مدیران بخش خصوصی و دولتی حوزه تجارت و حمل و نقل این کشور در خصوص سازوکارهای عملیاتی سازی کریدور شمال- جنوب به بحث و تبادل نظر پرداختند و بازدید سرگئی میلوشکین از منطقه آزاد چابهار و منطقه آزاد انزلی را باید در راستای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته میان طرفین عنوان کرد.

ایران و روسیه روسیه چابهار منطقه آزاد انزلی کریدور منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر