کد خبر: 799328 A

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: نشست تخصصی صنایع دستی با محوریت رشته های، رشتی دوزی و لباس محلی در گیلان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ، این نشست در محل سالن کنفرانس موزه میراث روستایی با حضور 43 نفر از هنرمندان رشته‌های رشتی‌دوزی و لباس محلی از شهرستان های رشت، لنگرود، تالش، رضوانشهر، رودسر، لاهیجان، بندر انزلی و آقای میثم نواییان رئیس پژوهشکده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و کارشناسان حوزه معاونت صنایع دستی برگزار شد.

این نشست با هدف توسعه و ترویج صنایع دستی و بررسی مشکلات هنرمندان رشته های رشتی دوزی و لباس محلی استان برگزار شد.

همچنین در این نشست هنرمندان حاضر با چگونگی دریافت مهر اصالت، ایجاد تشکل تخصصی حصیر بافی ، مرواریدبافی و بامبو بافی ، برگزاری نمایشگاه و نحوه حضور در نمایشگاه ها آشنا شدند.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و هنرمندان با ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی و درجه‌بندی تولیدات هنرمندان اشاره کردند .

سپس اعضای هیأت مؤسس تشکل صنفی رشته‌های رشتی دوزی و لباس محلی تعیین شدند. در پایان هنرمندان از موزه میراث روستایی و فضاهای دارای قابلیت نمایش و عرضه محصولات صنایع دستی بازدید به عمل آوردند.

 

استان گیلان روابط عمومی صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر