کد خبر: 798868 A

فرماندار ماسال با انتقاد از انباشت زباله در برخی از روستاهای شهرستان، بر لزوم اقدام سریع بخشداری‌ها و دهیاریها جهت رفع این مشکل تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از ماسال، محمدجواد عامر در جلسه مدیریت پسماند و شواری بهداشت، اظهارکرد: ابلاغیه منابع خاک که دارای دستورالعمل‌هایی است، به بحث پسماند هم بر می‌گردد.

فرماندار ماسال با بیان اینکه بخش خصوصی در زمینه جمع‌آوری پسماند به شهرداری شاندرمن ورود کرده و انتظار می‌رود از این ظرفیت در شهرها هم استفاده شود، افزود: متاسفانه در یک مسیری از ییلاقات انباشت زباله را شاهد هستیم که باید هر چه سریع‌تر تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه آسیب بهداشت عمومی به عنوان یک جرم محسوب می‌شود، گفت: باید قانون رعایت شود و در این راستا محیط زیست به جد وارد شود و پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

عامر با بیان اینکه ادارات صمت، تعزیرات و جهاد کشاورزی باید شالیکوبی‌هایی که بیشتر از نرخ تعیین شده از کشاورزان دریافت می‌کنند را کنترل کنند وی تصریح کرد: باید با کسانی که در این وضعیت تحریم به مردم سخت می‌گیرند، برخورد شود.

در ادامه فرزاد امدادی با بیان اینکه در 2 بخش داخل بافت روستاها و ییلاقات با فعالیت شرکت تعاونی دهیاران تمامی زباله‌ها جمع‌آوری می‌شود، خاطرنشان کرد: در مسیر ییلاقات از رامینه به بالا مشکل زباله نداریم اما قبل آن تا تاسکوه و گنذر با توجه به اینکه سطل‌های زباله بزرگ در آنجا تعبیه شده است اما به دلیل افزایش تردد مسافران هر 2 ساعت به 2 ساعت سطل‌های زباله انباشته می‌شوند.

بخشدار مرکزی ماسال با بیان اینکه در این راستا یک ماشین حمل زباله برای بخش مرکزی کم است، اظهار کرد: در بحث تفکیک از مبدا، هماهنگی‌های لازم انجام گرفته و با یک شرکت در حال قرار داد هستیم که آموزش‌های لازم را به روستایی‌ها ارائه دهد و تفکیک زباله از مبدا را شروع کند.

در ادامه شهردار ماسال با بیان اینکه زمینی به مساحت 300 متر برای دپوی موقت زباله تعبیه شده که 500 متر با اماکن مسکونی فاصله دارد، محمد کاتوزی افزود: این زمین فنس کشی شده و زیر ساخت اولیه آن آماده است.

شهردار ماسال با بیان اینکه فقط 2 تا سه ساعت کل زباله‌های شهر در آنجا انباشته می‌شود و سپس به سمت سراوان انتقال می‌دهیم، گفت: شهرداری در زمینه جمع‌آوری زباله مشکلی ندارد.

 

زباله زمین فرماندار مسافران ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر