کد خبر: 797826 A

مدیر منابع آب شهرستان‌های فومن و شفت خبر داد:

مدیر منابع آب شهرستان‌های فومن و شفت از لایروبی حدود 90 کیلومتر از انهار و کانال‌های اصلی و زهکش ها در دو شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از شفت، محبوب خیرخواه مدیر منابع آب شهرستانهای فومن و شفت گفت: در راستای خدمات رسانی مطلوب به کشاورزان در فصل زراعی 98-97 امور منابع آب شهرستانهای فومن و شفت نسبت به لایروبی حدود 90 کیلومتر از انهار و کانال‌های اصلی و زهکش‌ها در دو شهرستان که دارای حدود 30 هزار هکتار اراضی شالیکاری اقدام کرده است.

وی افزود : همچنین در فصل زراعی جاری ترمیم، بازسازی و آبگذاری 60 مورد از سردهنه های سنتی در دو شهرستان فومن و شفت انجام گرفته است.

خیرخواه ادامه داد : با عنایت به اینکه در سیلابهای سال گذشته اکثر سردهنه ها دچار تخریب و آسیب گردیده اند با تلاش شبانه روزی و استفاده از ادوات و ماشین آلات سنگین و بهره گیری از خدمات پیمانکاران که در قالب شیوه نامه ابلاغی از استانداری در منطقه فعالیت داشته اند امور منابع آب شهرستانهای فومن و شفت نسبت به احیا، ترمیم و آبگذاری سردهنه های اصلی از جمله : سونگ، خانم جوب، شیرتر و غیره اقدام نموده است.

وی در ادامه به تعمیرات ، بازسازی و تأمین اقلام اساسی از جمله دریچه های تنظیم آب ، لوله اتصالات، الکتروپمپ 11 حلقه چاه کشاورزی و 8 باب ایستگاه پمپاژ در دو شهرستان بمنظور آبرسانی مطلوب به اراضی شالیزاری در فصل آبیاری سال جاری اشاره کرد و گفت : با لطف و عنایت الهی و با تلاش فراوان پرسنل و کارشناسان امور منابع آب شهرستانهای فومن و شفت و ادارات آبیاری مربوطه فصل زراعی سال جاری را با موفقیت به اتمام رسانده ایم و عملیات برداشت محصول در بیشتر مناطق در دو شهرستان در حال انجام است.

خدمات رسانی شبانه روزی کشاورزی کشاورزان اقلام اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر