کد خبر: 795903 A

سرپرست استانداری گیلان در مراسم روز خبرنگار:

سرپرست استانداری گیلان خبرنگاران را مدافعان و مروجان ارزش‌های جامعه خواند که شغل آنها در زمره مشاغل سخت و دشوار است اما به دلیل اینکه در راستای توسعه دانایی محوری جامعه عمل می‌کنند از نتایج عملکرد خود راضی و البته مردم و مسئولان هم قدرشناس آنانند.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع در مراسم روز خبرنگار که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت، نمایندگان مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی در سالن خاتم الانبیا رشت برگزار شد اظهار داشت: یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی می دارم و مناسبت خجسته روز خبرنگار را صمیمانه تبریک می گویم. 

سرپرست استانداری گیلان تصریح کرد؛  نظام‌ جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم سالاری دینی است و در این نظام سیاسی مردم سالار ، رسانه ها نقشی مهم و بی بدیل دارند.
 
وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها در ایجاد، استمرار و تقویت مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم در حاکمیت، همواره نقش آفرین بوده اند، افزود: در چنین شرایطی اصحاب رسانه ضامن تقویت جمهوریت نظام اسلامی هستند.
 
زارع اضافه کرد: نقش پررنگ رسانه ها در نظام های دموکراتیک و مردم سالار موجب تقویت آزادی اندیشه ، قلم و بیان می شود.
 
سرپرست استانداری گیلان، مطبوعات و رسانه ها را رکن موثر چهارم دموکراسی خواند و بر لزوم فراهم کردن زمینه رقابت سازنده در بین اصحاب رسانه در سطح ملی و استان گیلان تأکید و خاطر نشان کرد: امروز می‌توان با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات ، کیفیت تولیدات رسانه ای را پیوسته ارتقا داد.
 
نماینده عالی دولت در گیلان ، عنوان داشت: گیلان در پیشینه و تاریخ شکل گیری مطبوعات و رسانه ها  از پیشگامان کشور بوده و اکنون نیز در این حوزه از استان های پیشرو کشور است.
 
زارع تصریح کرد: اصحاب رسانه در آگاهی بخشی و آموزش های عمومی در راستای توسعه یافتگی جامعه، موثر و با  صداقت، عدالت  و انصاف خود صدای رسای جامعه هستند که البته می‌توانند زمینه ساز خدمات بیشتر مسئولان شوند.
 
وی با اشاره به نگاه و اعتقاد دولت تدبیر و امید به اهمیت، نقش و جایگاه رسانه ها گفت: برنامه های دولت در راستای شفاف سازی بیشتراست و همه دستگاه های اجرایی باید خبرنگاران را یار و همکار و مشاوران امین خود جهت خدمت رسانی بهتر به مردم بدانند.
 
سرپرست استانداری گیلان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه سال جاری گفت: انتظار دارم اصحاب رسانه، زمینه ساز مشارکت و حضور حداکثری مردم برای خلق حماسه ای بزرگ باشند.
اصحاب رسانه جامعه دموکراسی همه دستگاه های اجرایی نظام های دموکراتیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر