کد خبر: 794941 A

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در سفر به گیلان عنوان کرد:

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور گفت: از 4 میلیون و 700هزار نفر گردشگر خارجی در سال 96، به عدد 7میلیون و 800 هزار گردشگر در سال 97 رسیدیم که رشد 52درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از فومن، علی اصغر مونسان در حاشیه سفر به شهرستان فومن در جمع خبرنگاران در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر گردشگری کشور گفت: تحریم‌ها تا حدودی تاثیرگذار بوده است به‌ویژه در زمینه پروازها و خصوصا پروازهای مستقیم که یکی از مولفه‌های گردشگری خارجی و توسعه این گردشگری است، برخی از پروازها قطع شد و برخی دیگر کاهش یافت؛ اما خرسندیم که در سازمان میراث‌فرهنگی کشور از انتهای سال 96 که بحث تحریم‌ها و خروج از برجام توسط آمریکا مطرح شده بود، ستادی تشکیل شد و روی راهکارهای مختلفی در این خصوص اندیشه و فکر صورت گرفت و ما به موازات این بحث تمرکز را بر روی گردشگری منطقه‌ای را افزایش دادیم و کشورهای هدف گردشگری جدیدی را اضافه کردیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: اقدامات خوبی انجام شد به عنوان نمونه هزینه‌های روادید کشور عراق صفر شد، با کشور عمان لغو روادید یک طرفه شد و نتیجه این شد که سه ماهه نخست سال 98 در مقایسه با مدت مشابه در سال 97، از حدود 2700 گردشگر در سال گذشته به بیش از 12400 نفر در سال 98 از کشور عمان رسیده‌ایم. اخیرا نیز لغو روادید یکطرفه با کشور چین انجام شد. کشور چین  150میلیون گردشگر خروجی در سال 2018 میلادی داشته که بازار بزرگ گردشگری برای ما محسوب می‌شود.

او افزود: علاوه بر این‌ها به‌زودی حجم تبلیغات وسیعی را در چین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ان‌شاءالله گروه‌های مختلف گردشگری ایران اجرای برنامه‌های متنوعی را در کشور چین برای معرفی جاذبه‌های ایران خواهند داشت.

مونسان خاطرنشان کرد: اگر ما در نقاطی ریزش و کاهش بحث گردشگری را داشته‌ایم در موارد دیگری فعالیت‌های خوبی داریم و در مجموع از 4میلیون و 700هزار نفر گردشگر خارجی در سال 96 به عدد 7میلیون و 800هزار گردشگر در سال 97 رسیدیم که رشد 52درصدی را نشان می‌دهد و امیدواریم که همچنان بتوانیم مسیر گردشگری را که پیام صلح و دوستی ملت‌ها و کشورها را با خود به همراه دارد، پیش ببریم.

رشد صنایع دستی و گردشگری عمان گردشگری تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر