کد خبر: 794616 A

مدیر عامل آبفای گیلان خبر داد:

مدیر عامل آبفای گیلان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت 33 پروژه آب و فاضلاب در سطح استان گیلان با اعتباری بالغ بر 226 میلیارد و 720 میلیون ریال با حضور مسئولان استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از رشت، سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت با اشاره به لزوم اطلاع رسانی از فعالیت دستگاه‌های اجرایی در راستای اعتبارات تخصیصی دولت جهت اجرای پروژه ها افزود: شرکت آبفای گیلان با 33 پروژه قابل افتتاح در حوزه آب و فاضلاب در سطح استان به استقبال هفته دولت خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان اجرای بخشی از رینگ آب شهر آستارا، خط انتقال آب از آقچای تا بهارستان، احداث آبگیر موقت رودخانه آقچای را از پروژه های شهرستان آستارا و اجرای خط انتقال آب خیابان طالقانی و بخشی از رینگ آب شهر رشت را از مهمترین پروژه های آبرسانی اعلام کرد و گفت: اجرای خط انتقال سنگر از خروجی تصفیه خانه و اصلاح و بهسازی چشمه ها و منابع تولید و خطوط انتقال آب در دیلمان از دیگر پروژه های آبرسانی است.

وی همچنین حفر یک حلقه چاه در تالش و تجهیز چاه عثماوندان و خط انتقال آن در شفت را از دیگر پروژه های آبرسانی قابل افتتاح در هفته دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: بهسازی و لایروبی دو حلقه چاه در انزلی و حفر و تجهیز یک حلقه چاه در جیرنده رودبار و آبرسانی به سیاه اسطلخ رشت نیز در ایام گرامیداشت هفته دولت افتتاح خواهد شد.

 حسینی در ادامه افزود: احداث شبکه فاضلاب قلعه سرا و پستک رشت، اتصال خط انتقال و ایستگاه پمپاژ فاضلاب خیابان معلم در انزلی و توسعه شبکه فاضلاب سنتی در خیابان مهر لنگرود از اهم پروژه‌ها در حوزه جمع آوری فاضلاب است و همچنین تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب نخودچر و نصب 780 فقره انشعاب فاضلاب از دیگر پروژه‌هایی است که همزمان با هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی همچنین به پروژه‌های اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب در استان اشاره کرد و یادآور شد: اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب در شهرهای رشت، رودسر، رضوانشهر، انزلی، فومن، صومعه سرا، رودبار ، تالش و آستارا با استفاده از لوله پلی اتیلن در اقطار مختلف از دیگر پروژه های اجرایی قابل افتتاح در هفته دولت خواهد بود.

مدیرعامل آبفای گیلان مجموع اعتبارات هزینه شده برای 33 پروژه را 226 میلیارد و 720 میلیون ریال اعلام کرد و تصریح کرد: این پروژه ها از محل اعتبارات استانی و سایر منابع داخلی تأمین اعتبار شده و زمینه اشتغال 112 نفر بصورت موقت فراهم شده است.

آب و فاضلاب استان گیلان اشتغال دولت معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر