کد خبر: 794274 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان خبر پایان آبگذاری کانال های آبیاری کشاورزی استان گیلان در سال زراعی 98-97 را اعلام کرد .

به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرّمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام این خبر یادآور شد : ما در سال زراعی یاد شده از 28 اسفند سال 97 عملیات آبگذاری در کانال های آبیاری کشاورزی برای آبیاری  172 هزار هکتار از اراضی شالیزارهای تحت شبکه استان گیلان را آغاز کرده و تا پایان این دوره یک میلیارد و 785  میلیون متر مکعب آب به شبکه تحویل داده ایم.

 رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در خصوص وضعیت فعلی سد سفید رود گفت : درحال حاضر حجم آب ذخیره شده پشت سد سفید رود 531 میلیون متر مکعب  و ورودی آب 12 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن نیز به میزان  63 متر مکعب بر ثانیه برای مصارف زیست محیطی ، شیلات و  اراضی رستم آباد رودبار و مزارع دیر کاشت تنظیم شده است .

 خرّمی در پایان یادآور شد : بر اساس استعلام ما از سازمان جهاد کشاورزی هم اکنون چیزی حدود 23 هزار هکتار ، معادل 10 درصد از شالیزارهای برنج گیلان برداشت شده اند و  در حدود 83  هزار هکتار از اراضی معادل 35 درصد از شالیزارهای استان نیز در مرحله رسیدن خوشه هستند.

 

استان گیلان جهاد کشاورزی کشاورزی مدیر عامل شرکت منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر