کد خبر: 794104 A

با تصویب ستاد تنظیم بازار استان گیلان؛

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: به پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی و تصویب ستاد تنظیم بازار استان گیلان، حق العمل تبدیل هر 100 کیلوگرم شلتوک به برنج در شالیکوبی­‌های سنتی 2.5 و مدرن 2.6 کیلوگرم برنج است.

به گزارش ایلنا از رشت، سید اللهیار مصباحی در تشریح این خبر گفت: با توجه به اینکه در برخی از روستاها، کشاورزان به جای پرداخت وجه نقد، حق العمل شالیکوبی­‌ها را با تحویل برنج می­‌پردازند لذا به پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی و تصویب ستاد تنظیم بازار استان گیلان، در صورت تمایل کشاورزان حق العمل تبدیل هر 100 کیلوگرم شلتوک به برنج بصورت نسبی در شالیکوبی‌های سنتی 2.5 و مدرن 2.6 کیلوگرم برنج است.

وی با بیان اینکه در صورتی که کشاورزان تمایل به پرداخت نقدی اجرت فوق داشته باشند کارخانجات شالیکوبی موظف به دریافت نرخ به صورت ریالی هستند، افزود: نرخ حق­ العمل برای تبدیل هر کیلوگرم شلتوک به برنج در شالیکوبی های سنتی 370 تومان و شالیکوبی­های مدرن 400 تومان است.

مصباحی تاکید کرد: بازرسان تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان استانداری برای اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار نظارت دارند.

1

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه حق العمل کاری تبدیل برنج به شلتوک باید در معرض دید عموم در شالیکوبی ها نصب شود گفت: مقرر شد نرخنامه مذکور توسط کلیه کارخانجات برنجکوبی در بنرهایی در ابعاد 1 متر در 80 سانتی متر در ورودی این کارخانجات نصب شود.

مصباحی خاطر نشان کرد: کشاورزان و رسانه­‌ها در صورت تخلف کارخانجات برنجکوبی می توانند گزارش­های مربوطه را به سازمان جهاد کشاورزی استان یا ادارات این سازمان در شهرستان­ها  یا شماره 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع رسانی کنند.

استان گیلان برنج تنظیم بازار جهاد کشاورزی رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر