کد خبر: 793179 A

با حضور مسئولان مرتبط برگزار شد؛

اولین کارگروه رصد و پایش دارو و تجهیزات مصرفی بیماران در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشکیل شد.

به گزارش ایلنا از رشت، با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نمایندگان سازمان‌های بیمه گر، نظام پزشکی و تامین اجتماعی نیروهای مسلح اولین اولین نشست کارگروه رصد و پایش مستمر وضعیت عرضه دارو و تجهیزات مصرفی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

ارسلان سالاری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص برگزاری این نشست، گفت: با عنایت به سیاست‌های کلان وزارت بهداشت در خصوص دسترسی آسان مردم اقصی نقاط کشور به دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، ضرورت پایش مستمر وضعیت عرضه دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی بیماران در استان ها دو چندان شده است. در این راستا اولین نشست کارگروه رصد و پایش وضعیت دارو و تجهیزات استان گیلان با حضور اعضا برگزار شد.

وی ادامه داد: هدف از تشکیل این کارگروه استفاده از فناوری های روز جهت  تامین بهینه داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران تحت پوشش دانشگاه، پیشگیری از مصارف القایی و جلوگیری از تحمیل هزینه های غیر ضروری به مصرف کنندگان، ترویج فرهنگ صحیح تجویز و مصرف دارو و استفاده از اقلام  تولید داخل در مقایسه با اقلام مشابه وارداتی، برقراری ارتباط مستقیم با ارایه دهندگان خدمات دارو و تجهیزات بیماران به منظور دریافت بلاواسطه اطلاعات از محیط پیرامون، انتقال سریع اطلاعات دریافتی از محیط به قرار گاه مرکزی مستقر در وزارت بهداشت همراه با تحلیل های احتمالی است..

وی افزود: این کارگروه پس از رصد و پایش مسایل مربوط به تجهیزات و دارو به صورت منظم و هفتگی تشکیل جلسه خواهد داد تا پس از تحلیل مسایل مربوطه از بروز مشکلات احتمالی در زمینه دارو، تجهیزات و قاچاق آنها جلوگیری کند.

ترویج فرهنگ دارو دانشگاه علوم پزشکی مشکلات استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر