کد خبر: 792271 A

فرماندار ماسال خبر داد:

فرماندار ماسال با اشاره به راه‌اندازی بازارچه ویژه عرضه محصولات اقتصادی بانوان در شهرستان، بر لزوم فراهم سازی فضا برای فعالیت های اقتصادی و اجتماعی بانوان تاکید کرد و گفت: به جای محدودیت‌ها زمینه و فضای مناسب را جهت فعالیت بانوان در جامعه فراهم کنیم.

به گزارش ایلنا از ماسال، محمد جواد عامر در نشست با مشاوران بانوان ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان ماسال با بیان اینکه فقدان نشاط اجتماعی یکی از مشکلات مهمی است که امروز در اکثر شهرهای‌کشور وجود دارد، افزود: باید به جای اینکه محدودیت‌ها را برای خانم ها افزایش دهیم زمینه و فضای مناسب را جهت فعالیت بانوان در جامعه فراهم کنیم.

وی با تاکید بر لزوم واگذاری تصمیم گیری حوزه بانوان به خود آنها، خاطرنشان کرد: در صورتی که بتوانیم نشاط اجتماعی را در سطح جامعه به ویژه بانوان افزایش دهیم، آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا خواهد کرد.

فرماندار ماسال تغییر در نگرش و رویکردها در حوزه بانوان در راستای ارتقای کرامت بانوان را امری ضروری دانست و تاکید کرد: باید زمینه لازم جهت مشارکت بانوان در جامعه به ویژه عرصه های مدیریتی را فراهم آوریم که البته در این حوزه نیازمند بستر سازی های فرهنگی و اجتماعی و حمایت اجتماعی هستیم.

عامر فراهم آوردن فضای لازم جهت فعالیت ورزشی بانوان را از دیگر دغدغه‌های مهم بانوان شهرستان برشمرد و تصریح کرد: در همین راستا سعی خواهیم کرد نسبت به احداث فضای ورزشی مختص بانوان در دو شهر ماسال و شاندرمن رایزنی و اقدام کنیم.

عامر با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته شهرستان در راستای حمایت از فعالیت های اقتصادی بانوان، گفت: در راستای معرفی فرهنگ ، صنایع دستی و سایر محصولات شهرستان ماسال این آمادگی را داریم که از حضور بانوان در نمایشگاه های شهرستان های دیگر و سایر استان ها حمایت نماییم.

وی ادامه داد: در همین راستا در تلاش هستیم نمایشگاه دائمی عرصه محصولات صنایع دستی و کشاورزی شهرستان را با محوریت بانوان در مکان ورودی شهر ماسال راه اندازی نماییم.

فرماندار ماسال با بیان اینکه باید بسترهای لازم جهت حمایت از بانوان در عرصه های اقتصادی و اجتماعی را فراهم آوریم، گفت: پی گیری احداث غرفه عرصه محصولات بانوان در روستای تاسکوه و شهر شاندرمن از جمله دیگر اقداماتی است که در این زمینه پیگیر اجرایی شدن آن هستیم.

در پایان این نشست نیز از بانوان فعال در عرصه عفاف و حجاب شهرستان ماسال تجلیل به عمل آمد.

اقتصادی و اجتماعی صنایع دستی فرهنگی و اجتماعی محصولات کشاورزی ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر