کد خبر: 792172 A

شهردار لنگرود خبر داد:

شهردار لنگرود گفت: سوله‌های کارخانه کمپوست وتجهیزات آن خریداری شده این کارخانه تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا از لنگرود، سید مهدی رجایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص عملکرد چهار ماهه شهرداری در سال جاری گفت: شهرداری لنگرود در دوره پنجم شورای شهر برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را پیش بینی کرده است که در نیمه اول سال جاری سه برنامه میان مدت باغ ملی، محوطه پل خشتی و لوله گذاری خیابان امام خمینی انجام شد.

رجایی در این نشست صمیمی دوساعته، پیشاپیش روز خبرنگار را به همه فعالان رسانه تبریک گفت و افزود: هدف ما این بود که امسال روز خبرنگار فقط روز تجلیل باشد نه روز ارائه عملکرد بنابر این به همین منظور تصمیم گرفتیم قبل از روز خبرنگار نشست خبری برگزار کرده و عملکرد شهرداری و شورای اسلامی لنگرود را در ۴ ماهه نخست امسال بیان کنیم.

وی با بیان اینکه از بدو ورود خود به شهرداری لنگرود برنامه‌هایی در قالب کوتاه مدت،میان مدت و دراز مدت تعریف کردیم، افزود: در نیمه سالجاری سه پروژه بازسازی باغ ملی، بازسازی محوطه پل خشتی و لوله گذاری در قالب برنامه میان مدت به بهره برداری رسید.

شهردار لنگرود در ادامه به حجم بالای آسفالت صورت گرفته در سطح شهر لنگرود در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ پانزده هکتار از سطح معابر شهر لنگرود در دستورکار آسفالت قرار گرفته که تاکنون نزدیک به ۱۰ هکتار آن با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان به پایان رسیده است و مابقی نیز در ماه‌های آینده انجام خواهد شد.

رجایی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های شهروندان لنگرودی وضعیت نامناسب پیاده روهای مرکز شهر بوده افزود: ۸۰ درصد از پیاده‌روهای مرکز شهر را اصلاح کردیم.

وی اضافه کرد: پیاده روسازی در ضلع شمالی خیابان امام خمینی به اتمام رسیده و پیاده روسازی خیابان حافظ هم بزودی تمام خواهد شد.

رجایی ضمن بیان اینکه پیاده راه طبیعی از میدان مصلی تا میدان طبیعت را در چند فاز از دیگر برنامه های شهرداری لنگرود در خصوص پیاده روسازی است، اظهار داشت: یکی از مکان‌های درگیر با مسئله آبگرفتگی در روزهای بارانی، میدان امام‌حسن مجتبی(ع) است که به دلیل نداشتن خروجی مناسب برای هدایت آب‌های سطحی دچار آبگرفتگی می‌شود که لوله گذاری این مسیر به طول یک کیلومتر از میدان امام حسن مجتبی به سمت چمخاله را در دستور کار قرار دادیم بطوریکه لوله گذاری از این مسیر ادامه یافته و در نهایت به نهر الوغ فک می‌ریزد و مشکل آبگرفتگی این میدان کلا حل خواهد شد.

وی یاد آور شد و افزود: مشکل آبگرفتگی در میدان حافظ با لوله گذاری از مسیرمیدان بار به کارخانه کلوچه جوادیان نیز حل شده است و لوله گذاری از مسیر خیابان سعدی تا پارک فجر نیز مشکل این خیابان را کاملا مرتفع نموده است.

شهردار لنگرود سپس به مسئله بازنشستگی پرسنل شهرداری اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه شهرداری سالهاست با ازدیاد نیرو مواجه بوده بمنظور کوچک کردن بدنه شهرداری و برون سازی و سپردن بسیاری از امور به جوانان از ابتدای دوره پنجم بحث بازنشستگی عزیزانی که به سن بازنشستگی رسیده بودند وبلاتکلیف مانده بودند مورد جدیت قرار گرفت و مقرر شد هرسال ۲۰نفر از پرسنل بازنشسته شوند که سال قبل ۱۶نفر و امسال نیز ۲۰نفر را بازنشسته کردیم و تا پایان دوره پنجم شوراها ۶۰نفر بازنشسته میشوند.

وی بیمه منازل مسکونی سطح شهر با سقف بیمه ده میلیون تومان،راه اندازی شرکت تعاونی مسکن پرسنل شهرداری ،تشکیل صندوق رفاهی کارکنان بمنظور تامین هزینه درمان ۱۰۰درصدی کارکنان و پرداخت هزینه سفر تا سقف یک میلیون تومان به کارکنان را ازدیگر برنامه های پیش روی شهرداری وشورای اسلامی شهر لنگرود عنوان کرد.

رجایی همچنین به پیشرفت فیزیکی کارخانه کمپوست مادیان گوابر اشاره کرد و اظهار داشت: سوله های کارخانه کمپوست ۱۰۰ درصد آماده شده و تجهیزات آن خریداری شده است که کل اعتبارات پروژه ۱۵میلیارد تومان است و تاکنون ۵میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان آن تاکنون جذب شده و تا پایان سالجاری ۵میلیارد تومان دیگر نیز جذب خواهد شد.

رسانه شورای اسلامی طبیعت مسکن هزینه سفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر