کد خبر: 791280 A

به میزبانی ورزشگاه عضدی انجام شد؛

دوره باز آموزی قوانین داوری کیک بوکسینگ در رشت با استقبال خوب ورزشکاران و به نحو بسیار مطلوبی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط‌عمومی هیات ورزش های رزمی گیلان؛ کلاس آموزشی داوری رشته کیک بوکسینگ با حضور مسئولان هیات ورزش‌های رزمی‌گیلان و جمعی از ورزشکاران، قهرمانان، داوران و مربیان صبح جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ در سالن مهمانسرای المپیک ورزشگاه عضدی رشت برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ این دوره به منظور به روز شدن دانش و شناخت پنل اصلی داوری برای اولین بار در سطح کشور و به مدرسی استاد محمد بهرام‌جودری داور بین المللی فدراسیون ورزش های رزمی تشکیل شد.

استاد محمد بهرام جودری داور بین المللی فدراسیون ورزش های رزمی در حاشیه برگزاری این کلاس به اهمیت کار قضاوت و داوری اشاره کرد و گفت: افرادی که بعنوان قاضی به قضاوت می پردازند باید به هیچ طیف و جناحی گرایش نداشته باشند.

وی ادامه داد: در عرصه ورزش نیز داورها باید بدون هیچ جهت گیری بازیکن ها را قضاوت و داوری کنند.

استاد جودری افزود: اگرچه اشتباه امری طبیعی بوده اما نباید در روند مسابقات‌ تاثیر منفی بگذارد.

مدرس این دوره خاطرنشان کرد: تمامی داوران اعم از سرداور، داور وسط و داوران کناری باید در طول مسابقات در رعایت اصول و قواعد بازی و داوری جدی و دقیق باشند.

در این کلاس ضمن پرسش و پاسخ حاضرین به آموزش اصول، نحوه و اجرای فنون داوری، بررسی امتیازها و ارایه نتایج عادلانه و واقعی در مسابقات پرداخته شد.

گفتنی است‌ در پایان استاد محمد بهرام جودری داور بین المللی فدراسیون ورزش های رزمی از تلاش های رییس کمیته داوران هیات ورزش های رزمی گیلان به منظور برگزاری این جلسات و همچنین داوری بی طرفانه ایشان در طول خدمتش با اهدای لوح تقدیر، قدردانی بعمل آورد.

المپیک بازی پرسش و پاسخ کمیته داوران استاد محمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر