کد خبر: 790852 A

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان خبر داد:

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: با ساماندهی 115 هزار و 549 ورزشکار بیش از یک هزار و 307 مدال طلا ، نقره و برنز از رقابتهای مختلف ورزشی در سطح کشور کسب کرده ایم .

به گزارش ایلنا از رشت، مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به رشد قابل ملاحظه مدال آوری ورزشکاران گیلانی در قیاس با سال 96 اشاره کرد و گفت : مجموع مدال های کسب شده ورزشکاران رشته های مختلف در سال 96 ، 639 مدال بوده که این آمار در سال 97 به یک هزار و 307 مدال افزایش یافته است .

وی با تأکید بر اینکه کمیت و فراوانی کسب مدال خود می‌تواند در راستای توسعه ورزش‌همگانی نقش ارزنده داشته باشد، یادآور شد: از عمده ترین اهداف ورزش استان معرفی نفراتی برای بزرگترین آوردگاه جهان یعنی المپیک 2020 است که پس از مدال آوری تحسین برانگیز محمود نامجو قهرمان افسانه ای گیلان تا کنون تکرار نشده اشت.
 
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، رشد منفی برخی شاخص‌های ورزش استان از جمله دعوت شدگان به اردوهای ملی، کسب مدال آسیایی ، جهانی، بین المللی، برگزاری دوره های آموزشی را از نکات حائز اهمیت در فرایند مدیریت خود برشمرد و تصریح کرد : در سالجاری کانون توجه خود را به بهبود این فرایندهامعطوف خواهیم کرد تا برآیند آن هم توسعه ورزش همگانی باشد و هم اینکه با حضوری اثربخش در آوردگاه‌های بین المللی بستری مناسب برای انگیزش و تهییج غرور نوجوانان و جوانان فراهم آوریم .
 
وی دو شاخص توسعه ورزش یعنی افزایش تعداد مربیان و داوران در کنار برپایی دوره‌های آموزشی را از نیازهای اساسی هدفمند کردن ورزش قلمداد کرد و افزود: خوشبختانه در سال گذشته در دو محور برگزاری دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری رشد قابل ملاحظه ای داشته ایم .
 
بخشی سرانه فضاهای ورزشی استان گیلان را نسبت به جمعیت و وسعت، پایین تر از سرانه کشوری دانست و خاطرنشان کرد : همه  اماکن ورزشی در حال بهره برداری استان 340 مکان می باشد که از این تعداد150 مکان روباز و 190سالن ورزشی است .
استان گیلان جهان شاخص مدال طلا ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر