کد خبر: 790245 A

سرپرست استانداری گیلان مطرح کرد:

سرپرست استانداری گیلان بر ضرورت مدیریت مهاجرت در سطح استان گیلان تأکید کرد و گفت: باید برای مدیریت بهینه مهاجرت تدبیر شود.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان گیلان با بیان اینکه همانند هر کشور دیگری به دنبال توسعه‌یافتگی هستیم،افزود: توسعه یافتگی هر جامعه و کشوری بر مبنای برنامه‌ریزی راهبردی و با استفاده از نیروی انسانی کارآمد شکل می‌گیرد.

وی افزود: جمعیت به عنوان یک مؤلفه و عامل تأثیرگذار مدیریت استراتژیک اگر به درستی مدیریت شود نه تنها تهدیدی برای توسعه یافتگی نیست بلکه رکنی موثر برای پیشرفت و بالندگی هر کشور است.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه سیاست‌های ابلاغی جمعیت در استان گیلان باید اجرا شود، تصریح کرد: برای این منظور باید زمینه‌های آن از جمله اجرای طرح جی‌نف و کاداستر نیز اجرایی گردد.

 زارع در بخشی دیگر از سخنان بر ضرورت مدیریت مهاجرت در سطح استان گیلان تأکید و تصریح کرد: استان گیلان  به واسطه منابع طبیعی و اقلیم جغرافیایی مطلوب برای زندگی زمینه مهاجرت را دارد که باید برای مدیریت بهینه مهاجرت تدبیر شود.

وی با بیان اینکه برخی راهبردهای ارزشی همچون تکریم سالمندان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: موضوع سالمند بودن استان گیلان می‌تواند به عنوان یک فرصت باشد و اگر به خوبی مدیریت نشود قابلیت تبدیل به چالش را دارد.

سرپرست استانداری گیلان با تأکید بر اهمیت مطالعات اجتماعی و پژوهش به بروزرسانی اطلاعات و داده‌های آماری به صورت منسجم اشاره کرد و گفت: دانشگاه گیلان مسئول گردآوری و تجمیع پژوهش‌ها است که سایر دستگاه‌های اجرایی نیز در این خصوص همکاری می‌کنند.

استان گیلان سالمندان منابع طبیعی مهاجرت مدیریت بهینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر