کد خبر: 790010 A

رئیس سازمان صمت گیلان خبر داد:

رئیس سازمان صمت گیلان گفت: میزان اشتغال ایجاد شده صنعت سلولزی گیلان نزدیک به دو هزار نفر است که با راه اندازی ظرفیت های در دست اجرا شاهد اشتغال بیش از ۷۰۰ نفر دیگر در آینده نزدیک خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، فرهاد دلق پوش در نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت سلولزی گیلان اظهار داشت: ۳۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در صنعت سلولزی گیلان صورت گرفته است که از این میزان ۱۸ هزار میلیارد ریال در بخش اوراق فشرده چوبی و مابقی در بخش پالت سازی و صنایع چوبی سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در نشست فعالان صنعت سلولزی که در مجموعه شرکت نئوپان فومنات برگزار شد، عنوان داشت: میزان اشتغال ایجاد شده در این صنعت را قریب به دو هزار نفر به صورت مستقیم اعلام کرد که با راه اندازی ظرفیت های در دست اجرا شاهد اشتغال بیش از ۷۰۰ نفر دیگر در آینده نزدیک خواهیم بود.

وی همچنین تصریح کرد: که شش واحد بزرگ تولید کننده انواع اوراق فشرده چوبی با تکنولوژی مدرن و به روز و همچنین ۱۰۱ واحد صنعتی در زمینه تولید انواع پالت چوبی هم اکنون در گیلان در حال فعالیت هستند که با این ظرفیت با توجه به سازگاری اقلیم گیلان می‌تواند به عنوان قطب صنعت سلولزی کشور مطرح شود.

این مسئول افزود: هدف از این نشست اتخاد تصمیم صحیح برای تامین مواد اولیه مصرفی و همچنین حفظ و نگهداری منابع طبیعی و ملی است و باید برای حل موانع واردات چوب خصوصا از کشور روسیه برنامه های لازم را انجام دهیم.

در ادامه جلسه هر یک از مسئولان و فعالان این صنعت به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در این حوزه پرداخته و راهکارهای متناسب و عملیاتی برای حل موانع پیش رو تامین مواد اولیه این صنعت در جهت پویایی صنعت سلولزی ابراز داشتند.

 

 

اشتغال رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت روسیه صنعت منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر