کد خبر: 789684 A

معاون اداره کل ورزش و جوانان گیلان خبر داد:

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه به دنبال یکسان سازی محتوای آموزش‌های پیش از ازدواج هستیم، گفت: مجوز فعالیت 8 مرکز تخصصی ازدواج در گیلان صادر شده است.

به گزارش ایلنا از فومن، هاشم اسماعیلی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان با بیان اینکه این ستاد عالی ترین مرجع تصمیم گیری در حوزه جوانان است از تغییر بازه سن جوانی به 18 الی 35 سال خبر داد و گفت: تعامل بین دستگاهی در این حوزه علاوه بر صرفه جویی سبب خروجی مناسب می شود.

وی از صدور مجوز فعالیت 8 مرکز تخصصی ازدواج در استان خبر داد و گفت: متولی اصلی آموزش‌های پیش از ازدواج وزارت ورزش و جوانان است.

اسماعیلی با اشاره به همکاری 70 متخصص روانشناس اظهار کرد: به دنبال یکسان سازی محتوای آموزشهای پیش از ازدواج هستیم و از این رو آمادگی داریم تا در تمام شهرستانها کلاسهای پیش از ازدواج را به صورت رایگان برگزار کنیم.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه بسیاری ازجوانان آموزشهای مهارت زندگی را فرا نگرفته اند، تصریح کرد: این موضوع سبب افزایش میزان آمار طلاق شده است.

وی با اشاره به توانمندسازی جوانان اظهار کرد: در زمینه تسهیلات اشتغالزایی نیز از سال گذشته به 47 طرح واجد شرایط به هرکدام از آنها بین 40 الی 100 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله پرداخت شده است.

اسماعیلی در پایان بر لزوم احیای آیین های سنتی ازدواج و ترویج ازدواج آسان تاکید کرد و گفت: سال گذشته مراسم ازدواج سنتی در رضوانشهر و آستارا طی برگزاری جشنواره ای به نمایش عموم گذاشته شد که در ایجاد و افزایش روحیه نشاط اجتماعی تاثیرگذار بود.

اداره کل ورزش و جوانان ازدواج استان گیلان معاون تسهیلات اشتغالزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر