کد خبر: 789290 A

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل ارشاد گیلان خبر داد:

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: تنها پنج روز تا پایان طرح حمایتی تابستانه کتاب ٩٨ باقیست و ٢١ کتابفروشی استان مجری این طرح هستند.

به گزارش ایلنا از رشت، حسین ابراهیمیان گفت: طرح یادشده با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» گامی دیگر در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشی‌ها است که از ٢٥ تیرماه همزمان با سراسر کشور در استان گیلان آغاز شده و تا سوم مرداد ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح، علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی صرفاً با همراه داشتن کارت ملی می‌توانند از تخفیف ١٥ تا ٢٥ درصدی خرید کتاب از کتابفروشی‌های عضو این طرح تا سقف یک میلیون و ٢٠٠ هزار ریال استفاده کنند، تصریح کرد: به منظور حمایت از نویسندگان تخفیف کتابهای تألیفی ٢٥ درصد و کتابهای ترجمه ١٥ درصد است.

به گفته ابراهیمیان؛ علاقه‌مندان به کتاب در شهر رشت می‌توانند به ١٤ کتابفروشی «انتشارات جنگل جاودانه»، «انتشارات طاعتی»، «انتشارات وارسته»، «پاتوق کتاب»، «خانه کتاب»، «رستگار»، «روزگار»، «شهر کتاب»، «فرازمند»، «ماه نو»، «مرکز فرهنگی آسمان»، «مژده»، «کتابسرای دیبا» و «کودک و نوجوان باز باران» مراجعه کنند.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: در سایر شهرهای استان نیز کتابفروشی‌های «روشنا»، «قصر دانش نوین»، «میرزایی» و «معلم» بندر انزلی، «خانه کتاب» و «شهر کتاب» لاهیجان، «خاوری» و «شهر کتاب» لنگرود عضو این طرح ملی هستند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر