کد خبر: 788917 A

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری رشت گفت: در اثر بی احتیاطی چند معتاد در روشن کردن آتش دو ساختمان مسکونی در آتش سوخت.

به گزارش ایلنا از رشت،‌ شهرام مومنی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت امروز- دوشنبه 31 تیر ماه -  گفت: یک خانه ویلایی مسکونی و یک خانه مخروبه در محله ساغریسازان رشت دیشب در آتش سوخت.

وی افزود:۴۲ آتش نشان با ۱۳ خودروی اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند و با مهار آتش سوزی پشت بام‌های به هم چسبیده، از سرایت آتش به خانه‌های مجاور از ۳ سمت جلوگیری کردند.

شهرام مومنی، علت حادثه را بی احتیاطی چند معتاد در روشن کردن آتش در خانه مخروبه اعلام و تصریح کرد: در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید.

برپایه این خبر خانه‌های مخروبه بسیاری در محلات قدیمی رشت بخصوص در محله ساغریسازان، خواهرامام، فلکه صیقلان، تختی و.. وجود دارد که در زمان بروز حوادثی همچون آتش‌سوزی و یا سیل و... امداد رسانی به آنها بسیار مشکل و پردردسر است و داد شهروندان این محلات را در آورد‌ه است. از سوی دیگر بسیاری از این خانه‌ها وراثی بوده و پس از سال‌ها تکلیف شان معلوم نشده است که همین امر موجب مشکلاتی برای شهرداری های مناطق و همسایگان این منازل شده است که می‌طلبد مسئولان شهری رشت در این باره چار‌ه‌ای بیندیشند.

 

سازمان آتش نشانی معاون معتاد شهرداری رشت مهار آتش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر