کد خبر: 788797 A

سرپرست استانداری گیلان :

سرپرست استانداری گیلان گفت: با الگوسازی از سیره شهدا در راستای اشاعه سیره فکری و عملی شهدا با روش های گوناگون از جمله برگزاری یادواره های شهدا می‌توان ارزش های فرهنگی و معنوی حفاظت و پاسداری و دفاع از میهن و تفوق ایدئولوژی توحیدی را به نسل جوان امروز منتقل کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: تجلیل از شهیدان ، آنانی که به مدارج عالی معنوی و فضیلت‌ها رسیده اند، به هر روش و شیوه ای سبب انتقال مفاهیم معنوی به نسل امروز می‌شود که دارای اهمیت بسیار است.

زارع ادامه داد: یادواره شهدا در راستای اهداف آرمانی انقلاب اسلامی برگزار میشود و لذا نباید مورد سوء استفاده و بهره برداری‌های انتخاباتی و جناحی قرار گیرد.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره بر ضرورت کیفیت بخشی بیشتر یادواره های شهدا و حفظ و تقویت وحدت و انسجام جامعه،به نقش کار گروه های شهرستانی اشاره کرد و گفت: برنامه ها و خصوصا سخنرانی های یادواره ها و مراسم بزرگداشت شهدا باید متناسب شرایط روز جامعه و خواسته های مخاطبان به ویژه جوانان باشد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت مدارس، مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها به عنوان پایگاه آینده سازان ایران اسلامی ادامه داد: اجرای طرح جمع آوری اسناد و دانشنامه دفاع مقدس ، شهدا و ایثارگران گیلان به عنوان سند هویت فرهنگی استان نیازمند همکاری دستگاه های مربوطه است.

زارع در بخش پایانی سخنان از کمیته های مختلف شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیز خواست تا بر اساس برنامه های مدون این شورا اقدامات خود را به انجام رسانند.

آموزش عالی استفاده از ظرفیت ایران اسلامی فرهنگ ایثار و شهادت نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر