کد خبر: 787901 A

فرماندار ماسال خبر داد:

فرماندار ماسال با اشاره به ظرفیت بسیار خوب روستاهای شهرستان ماسال در بخش گردشگری، تصریح کرد: توسعه زیرساخت های اقتصادی و گردشگری در سطح شهرستان ماسال با شتاب فوق العاده ای در حال پیگیری است.

به گزارش ایلنا از ماسال، محمد جواد عامر در آئین افتتاحیه کارگاه مشارکتی طرح توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستا که با حضور اساتید برجسته توسعه روستایی استان برگزار شد با تاکید بر نقش آموزش در توسعه جوامع محلی، تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان ماسال از جمله شهرستان هایی است که در بحث اشتغال صنعتی کم رونق است، یکی از ظرفیت هایی که می‌تواند به خوبی این خلا را پر کند بخش گردشگری است که خوشبختانه شهرستان ماسال بدین لحاظ پتانسیل فوق العاده ای در سطح کشور دارد.

وی ادامه داد: ویژگی برجسته دیگر صنعت گردشگری این است که با کمترین سرمایه بیشترین اشتغال را ایجاد می کند و بدین لحاظ می تواند تاثیر به سزایی در رونق اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم شهرستان داشته باشد.

فرماندار ماسال با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر شهرستان ماسال به لحاظ توسعه صنعت گردشگری از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است، افزود: روند احداث زیرساخت های گردشگری از جمله هتل ها در سطح روستاهای شهرستان با شتاب بسیار خوبی دنبال می شود به طوری که تنها در سال جاری 3 هتل به مرحله بهره برداری رسیده است و 3 هتل دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

عامر با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی می تواند شرایط را برای توسعه پایدار روستاها فراهم آورد، اظهار داشت: اگر آن چیزی که در این دوره های آموزشی مطرح می شود با باور پیگیری کنید، مطمئن باشید که سود آن به خودتان بر می‌گردد.

لازم به ذکر است کارگاه مشارکتی طرح توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستا با حضور روسای ادارات و دهیاران روستاهای هدف در راستای برنامه ریزی مشارکتی توسعه روستایی در سطوح مختلف و دوره های گوناگون در سطح شهرستان ماسال اجرایی می شود.

 

رشد فرماندار گردشگری ماسال صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر