کد خبر: 787691 A

مهدی پوررهنما ورزشکار گیلانی موفق شد مدال طلای مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا را کسب کند.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس هیات تکواندو استان اظهار داشت: مهدی پوررهنما ورزشکار شایسته گیلانی با درخشش در پنجمین دوره رقابت های پاراتکواندو آسیا با اقتدار مقام قهرمانی و مدال طلای این دوره از رقابت ها را کسب کرد.

محسن سترگی افزود: در جریان این رقابت ها که در اردن جریان داشت، پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم (K۴۴) پس از یک دور استراحت، در اولین دیدارش مقابل ووجسیچ گولاسکی از لهستان قرار گرفت که در نهایت این حریفش را با نتیجه ۲۶ بر پنج شکست داد.
 
وی بیان کرد: این ورزشکار شایسته گیلانی در ادامه این رقابت ها مقابل جوزف لانه از انگلیس قرار گرفت که در نهایت توانست این حریفش را با اقتدار و با نتیجه ۳۴ بر چهار شکست دهد تا به مصاف حریفی از روسیه برود اما این حریف روسی برابر پوررهنما ظاهر نشد و ملی پوش گیلانی پاراتکواندو به دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا صعود کرد.
 
رئیس هیات تکواندو گیلان ادامه داد: پوررهنما در فینال این رقابت ها رو در روی تکواندوکار کره‌جنوبی قرار گرفت که این حریفش را نیز با اقتدار و با نتیجه ۱۸ بر یک مغلوب کرد تا با کسب مقام قهرمانی، مدال طلای این رقابت ها را به نام خود ضرب کند.
 
تیم ملی پاراتکواندو ایران با ۹ ورزشکار در پنجمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا حضور یافت که در نهایت با کسب چهار مدال طلا، دو مدال نقره و مجموع ۳۴ امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد. با تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو، هوگوپوشان سایر قاره‌ها نیز قادر به شرکت در این رقابت‌ها بودند که امتیاز این مسابقات برای تکواندوکاران قاره آسیا G۴ و برای تکواندوکاران سایر قاره‌ها نیز، G۲ بود.
 
مهدی پور رهنما متولد سال ۱۳۷۴ شهر بندرانزلی است؛ وی از هفت سالگی زیرنظر غلامحسن خداپرستی در رشته تکواندو مشغول به فعالیت شد و تاکنون افتخارات بسیاری کسب کرده که علاوه بر تصاحب مدال طلای سومین دوره رقابت های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹، کسب مدال طلای هفتمین دوره پاراتکواندو جهانی انگلیس در سال ۱۳۹۶، مدال طلای جهانی آمریکای جنوبی سال ۱۳۹۱، طلا جهانی روسیه سال ۱۳۹۳، طلای تکواندو آسیا چین تایپه، نقره تکواندو جهانی ۱۳۸۹، برنز مسابقات باکو سال ۱۳۸۸، مدال طلای پاراتکواندو آسیا در کره جنوبی و مدال طلای پاراتکواندو آسیا در فیلیپین از جمله افتخارات این ورزشکار گیلانی است.
 

 

 

تکواندو رقابت رقابت های قهرمانی آسیا مسابقات قهرمانی آسیا ریاست فدراسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر