کد خبر: 787166 A

سرپرست استانداری گیلان:

سرپرست استانداری گیلان گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور در استان گیلان شهرستان شفت جزو شهرستان های کمتر توسعه یافته اعلام شد.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع صبح امروز در اولین جلسه بررسی وضعیت شهرستان کمتر توسعه یافته  شفت اظهار داشت: برای ارتقای شاخص‌های توسعه شهرستان شفت باید از ظرفیت‌های همه جانبه داخل شهرستان و سپس استان و با مشارکت آحاد مردم خصوصا جوانان و کارآفرینان استفاده بهینه شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس ابلاغیه وزارت کشور در استان گیلان شهرستان شفت جزو شهرستان‌های کمتر توسعه یافته اعلام شد.

سرپرست استانداری‌گیلان با اشاره به اینکه باید شناسنامه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان شفت در حوزه‌های مختلف تهیه و آماده شود، تصریح کرد: هدف‌مان ارتقای شاخص‌های تاثیرگذار و مهم توسعه ای اجتماعی ، اقتصادی و عمرانی همچون آموزش و اشتغال با همکاری مردم و پشتیبانی دولت است.

وی یکی از فرصت های خوب اشتغال و محورهای توسعه ای شهرستان شفت را بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: در این خصوص ضمن آماده سازی همه زیر ساخت‌های لازم احداث شهرک گلخانه ای، طرح جامع احیا، توسعه و ترویج صنعت نوغانداری و صنایع وابسته نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

زارع با اشاره به برنامه ای که توسط ستاد پیگیری استانی جهت توسعه شهرستان شفت که به همه مدیران دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود اظهار داشت: در ابعاد گوناگون صنعتی، کشاورزی، گردشگری و زیر ساختی با بهره گیری از موسسات و بنیادهای بزرگ خیری همچون بنیاد علوی، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی شهرستان در ارتقای شاخص های برخورداری شهرستان شفت تلاش کنند.

گفتنی است، در این جلسه هر یک از مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود جهت توسعه شهرستان شفت پرداختند که سرپرست استانداری گیلان در جمع بندی جلسه دستورات لازم را صادر کرد.

استان گیلان اشتغال گردشگری وزارت کشور شهرستان شفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر